Parázs meccsen tartotta itthon a két pontot a Mezőkövesdi KC II. csapata a megyei bajnokságban.

Mezőkövesdi KC II – Sárospataki TC 25-23 (11-10)
Mezőkövesd, 50 néző, vezette: Barnóczki, Tóth
MKC II: Lukács, Pogány (kapusok), Németh 3, Bán A. 4, Tóth G. 4, Guba II. T. 6 (2), Bukta A. 1, Biró I., Bukta G. 3, Tordai Z., Kovács D., Juhász Zs. 4, Király, Tóth B., Takács. Edző: Örkényi Tamás
STC: Kincses (k), Barna G. 2, Urbán, Demeter 1, Hevele 5, Balázsi 1, Göttli, Koleszár, Hardon 1, Kovács J. 1, Durst 1, Papp J., Csendes I., Csendes Á. 9 (3), Budai 2. Játékos-edző: Papp József
Hetesek: 2/2 ill. 6/3
Kiállítás: 8 ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 0-2, 4-4, 8-7, 8-10, 13-13, 17-15, 21-18, 23-22

Igen gólszegényen kezdődött a tizedik fordulóból előre hozott találkozó, az első gól csupán az ötödik perc legvégén született, Durst révén, addig a patakiak legalább három lövését fogta Lukács, míg a túloldalon a kaput is elkerülték a kövesdi próbálkozások, pedig indításból ziccereket is lőttek. Érdekes, hogy az MKC II. csupán a 12. percben lőtte első gólját, igaz, Lukácsnak és a jó védekezésnek köszönhetően a vendégek is csak még egyet szereztek. Ha már beindultak a kövesdiek, ki is egyenlítettek, s fej-fej mellett haladtak a csapatok. A huszadik percig a sárospatakiaknál volt az előny, Juhász Zsolt révén zárkózott az MKC II, majd Guba Tamás és Bán találataival fordított is a hazai gárda. Persze ehhez kellett a Bukta Attila-Biró István középső védőpáros is. Örömük nem tartott sokáig, hiszen Csendes Ádám vezérletével három találatot is szerzett az STC. Az utolsó percek a kövesdé voltak, s egyenlítettek, majd Bukta Gábor révén a dudaszó előtt találatával egy gól előnnyel vonulhattak szünetre. Bukta egyébként azt használta ki, hogy az ellenfél térfelének közepéről járt szabaddobás, a vendégek pedig arra vártak, hogy leteljen az idő. De előtte a kövesdi szélső ellőtte a labdát. A vendégek egyébként két hetest is elhibáztak, Lukács pedig számos ziccert is fogott.
A második félidőben már zömmel a kövesdieknél volt az előny, s egyre paprikásabbá vált az összecsapás. Már vaalmelyest sűrűbben estek a gólok, de a hazai kapuban Pogány jól teljesített. 17-15 után azonban két távoli lövés is célba ért vendég részről, ráadásul ezt a Kövesd emberelőnyben kapta. Támadásban voltak szép megmozdulások, néha nagyon elszámolták magukat a patakiak. Németh néhány visszafordulás után végre mert balszélről lőni, de a másik szélen is sebezhető volt a pataki védelem. 21-18 után magukra találtak a vendégek, s fölzárkóztak egy gólra (Papp rutinosan állíttatta ki Juhászt, majd ugyanez a túloldalon is megismétlődött, igaz, ott Csendes István keze nem lendült el a támadó feje felett, hanem talált), de Bukta szerencsés találata (egy kipattanót értékesített) valamint Lukács védései és a kipattanók megszerzése továbblendítették a holtponton a haziakat. A végjáték izgalmasan sikerült, a védekezést a balszélen nem sikerült megoldani, de Guba bebiztosította a kövesdi győzelmet. Az MKC II. vasárnap 13 órakor a MEAFC-ot fogadja.