Játék nélkül szerezte meg a rájátszásba jutás szempontjából fontos két pontot az MKC megyei bajnokságban szereplő csapata a Bőcs II. ellen.

Galériához kattints a képre!

Szombaton a rájátszásba jutás szempontjából fontos mérkőzés várt az MKC II-re. A Borsod megyei NB III-ban a forudló előtt a vendég Bőcs KSC II 9 ponttal foglalta el a negyedik helyet, míg az MKC II 8 egységgel ötödik volt. Az őszi odavágón a kövesdiek idegenben győzték le az utánpótlás korú játékosokból álló bőcsi csapatot, így hazai pályán kötelező volt a győzelem.

Amely aztán nem várt módon született meg. A jegyzőkönyvet és az igazolásokat áttanulmányozó játékvezetők ugyanis eltéréseket fedeztek föl az érkező játékosok és az igazolással, játékjogosultsággal rendelkező versenyzők között. A 12 kézilabdázó közül hatan vehettek volna részt a találkozón, így a bőcsi csapat nem vállalta a bajnoki mérkőzést, vélhetően ugyanis a 10-0 helyett egy nagyobb vereségnek tették volna ki a fiatalokat.

A két csapat aztán megegyezett abban, hogy a kilátogató több mint nyolcvan néző miatt edzőmeccsként lejátsszák az összecsapást. Ezen szerepelhettek azok az NB II-es felnőtt játékosok is, akik a megyei bajnokin nem léphettek volna pályára. A találkozót a vendégek kezdték jobban, de 4-9-ről fordított az MKC II. A mérkőzésen 18-18-as félidőt követően 30-30-as döntetlen született. Egy félidőt pályán töltött Avar György is, aki góllal mutatkozott be, valamint számos gólpasszt is kiosztott. A két csapat helyet cserélt a tabellán, a kövesdiek csütörtökön Alsózsolcán lépnek pályára, ha győznek, megerősítik rájátszást érő negyedik helyüket.

Mezőkövesdi KC II – Bőcs KSC II 10-0

játék nélkül, játékvezetők: Dohány, Varga