Az utolsó fordulóra maradt a döntés

Szerző: mkc Közzétéve:

Az MKC ifjúsági csapata simán, a juniorok egy négy perces rövidzárlat miatt éppen csak kikaptak a szegediektől.

ifjúságiak:

Mezőkövesdi KC – Pick Szeged 29-42 (16-21)
MKC: Holló M., Kiss A. (kapusok), Kovács P. 3, Bán 4, Dobos 7, nagy P. 3, Kovács V. 1, Perjési 2, Dusza Á. 2, Herczegh 5 (2), Répási 1, Kónya 1, Kovács B., Fábián. Edző: Lakatos László
Szeged: Miklós, Rácz (kapusok), Kardos 5, Pál 2 (1), Tóth B. 4, Patyi 1, Szabó B. 2, Magyar 4, Fekete B., Gazsó 5, Gidai 6 (1), Molnár 5, Hajnal Pap, Kazi 8. Edző: Szabó Levente
Kiállítások: 10-10 perc
Hetesek: 6/4 ill. 3/2
Az eredmény alakulása: 4-8, 9-12,-14-16, 18-24, 18-32, 22-33, 22-38

Késéssel kezdődött a találkozó, amelyen csupán a nyolcadik percig haladtak fej-fej mellett a csapatok. Két perc alatt azonban négy gólos különbséget alakított ki a Szeged, ez pedig meg is maradt egészen a félidő végéig. A második játékrészben állva hagyták ellenfelüket a csongrádiak, 15 perc alatt csupán három gólt lőtt a Kövesd, kapott viszont tucatnyit. Zsinórban lőtt három góljával csökkentette a különbséget az MKC, majd ismét jött egy 0-5, s 16 góllal vezetett az ellenfél. A hazai csapat az utolsó percben lőtt három góljával faragott valamelyest a hátrányából. A vereség nem oszt, nem szoroz, egy fordulóval a vége előtt a kövesdiek 18 ponttal hetedikek a tabellán, biztos résztvevői a középső házi rájátszásnak.

A csapat

juniorok:

Mezőkövesdi KC – Pick Szeged 29-33 (15-13)
MKC: Sipos, Bíró (kapusok), Budai 1, Fekete D. 7 (5), Barabás 3, Stáb 4, Nyitrai, Herczegh 2, Dobos 1, Nagy P., Kovács P. 4, Bán 6, Dusza Á., Kovács V. 1. Edző: Rosta Miklós
Szeged: Tóth M., Vikor F. (kapusok), Vikor T., Béleczki 1, Stojanov 9 (2), Zsadányi, Szélpál 7, Szilágyi 6, Felföldi 1, Fekete G., Fekete B. 5, Gidai 3 (1), Tóth B., Szabó. Edző: Bárány Zsolt.
Kiállítások: 10 ill. 14 perc
Hetesek: 6/5 ill. 6/3
Az eredmény alakulása: 5-1, 9-8, 12-12, 20-19, 25-25, 26-30

A juniorok jól kezdtek, de a szegediek egyenlítése után kiegyenlítetté vált a küzdelem. Az 51-55. perc között a kövesdiek nem találtak a hálóba, a vendégek viszont négyszer is, ezt a hátrányt nem tudta ledolgozni a hazai gárda, amely egy meccsel a vége előtt nyolcadik a táblázaton. A hétvégén sorsdöntő összecsapás vár rájuk a Tata ellen, amely kilencedik, s ugyanannyi, 14 pontja van, mint az MKC-nak. A kövesdiek már egy döntetlennel is a nyolc között tudhatnák magukat, hiszen Tatán 39-32-re nyertek.