Második mérkőzésén is jól védekezett az MKC II, ám a támadások befejezésével továbbra is hadilábon állt a formálódó csapat.

Nyíregyházi Főiskola SE – Mezőkövesdi KC II. 23-19 (10-10)
Nyíregyháza, 20 néző, vezette: Hanufer, Németh
NYFSE: Dzsugián, Prokai (kapusok), Németh Sz. 3, Ökrös 1, Márkó 1, Balogh 1, Jobbágy 8, csordás, Kozma 8, Antal, Hepp, Eszenyi, Juhász, Balázs 1. Edző: Halász Levente
MKC: Pogány E., Tordai Z. (kapusok), Örkényi 4, Juhász 5, Birinyi 1, Bukta G. 2, Bíró Z., Csuhai, Király 4, Bíró I., Takács, Kovács D. 1, Bukta A. 1, Szucskó 1, Tóth B. Játékos-edző: Örkényi Tamás
Hetesek: 4/4 ill. 1/0
Kiállítás: 8 ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 3-2, 6-4, 8-7, 9-10, 13-12, 15-16, 19-18, 22-18

Az újonc MKC II. második mérkőzésén Nyíregyházára látogatott, ahol egy rekortán-szerű pályán kellett játszaniuk. A vendégek jól kezdték a találkozót, hiszen Király és Örkényi találataira az első öt percben csak egy hazai válasz érkezett. Majd fordított a nyíregyházi csapat, de a kövesdi védekezés jó volt – a támadásokba csúszott hiba, a kontrákból pedig betalált a hazai gárda. Emberelőnyben (a leinduló Csuhait gázolták el ziccerben) sem sikerült betalálni a szélekről. A félidő utolsó harmadában átvette a vezetést a Kövesd, de nem mehettek előnnyel az öltözőbe:  az utolsó másodpercekben egy hetest harcoltak ki, az időn túli büntetőt Birinyi elhibázta.
A második játékrész első két percében emberelőnyben lehetett a Kövesd, de nem nagyon sikerült ezt kiaknázni, bár a vezetést megszerezték. Ez kitartott egészen a 14. percig. Hullámvölgybe került a vendég csapat, miután egy 3-0-ás sorozatot produkáltak a szabolcsiak. A védekezéssel nem igazán volt gond, támadásban azonban rendre eladták a labdát, vagy a kapura lövések tévesztettek célt. Egy alkalommal még fölzárkóztak egy találatra (19-18), majd három perc alatt három gólt kaptak. Ezután nem tudott újítani a Kövesd, így végül négy gólos vereséget szenvedett. Az MKC II. legközelebb Sárospatakra utazik.