Idei negyedik tétmérkőzését is megnyerte az MKC megyei bajnokságban szereplő csapata.

SZEPA Alsózsolcai KSE – Mezőkövesdi KC II. 26-38 (14-21)
Alsózsolca, 15 néző, vezette: Pásztor, Vinnai
Alsózsolca: Szegedi (k), Erdélyi 3, Tóth P. 3, Kiss 1, Malinák, Fehér, Vadászi 9, Pethő 6, Nagy 2, Vittman 1, Szepesi M., Orbán 1. Edző: Szepesi Ildikó
MKC II: Pogány E., Lukács (kapusok), Németh 2, Guba II. 9, Bukta A., Király 5, Tóth B. 1, Takács G., Bukta G. 2, Biró I. 4, Tóth G. 5, Csuhai 3, Tordai Z. 1, Bán A. 5. Edző: Örkényi Tamás
Hetesek: 4/3 ill. 3/3
Kiállítás: 4 ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 2-4, 4-9, 8-15, 12-18, 14-21, 17-22, 21-25, 22-30, 25-34

A sereghajtó otthonában is begyűjtötte a két pontot az MKC II. Az eddigi három tavaszi mérkőzésüket megnyerő kövesdiek jól kezdtek, hiszen a negyedik percben már 5-2-re vezettek. A védekezés a későbbiekben tovább javult és a támadások is rendre eredményesek voltak, Guba II. Tamás, Németh Máté, Tóth Gergő és Bán András átlövései is utat találtak a kapuba. Vagy bejátszásaikkal jól találták meg a beállós Birót, aki a meccs első tíz percében három találatot is jegyzett, ekkor egyébként 10-5 volt az állás a vendégek javára. Az első félidő további részében 6-7 gól volt a differencia, Guba külön őrzőt kapott, s a kövesdieknél szerepet kapott a második sor is. A védekezés és Pogány kapusteljesítménye ezzel viszont nem romlott, a támadójáték azonban statikusabbá vált és nőtt a technikai hibák száma, igaz, a hazaiaknál is volt erre panasz. A 20. perc táján ráadásul Bukta Gábort fejbe lőtték, vérző orral hagyta el a játékteret.
A második félidőben érhetetlenül visszaesett a kövesdi támadószekció teljesítménye, a kilencedik percben lőtték csupán második góljukat. A kapuban viszont Lukács folytatta Pogány jó sorozatát, ráadásul még hetest is védett. Nem segítette viszont a védelem, amely híján volt mindenféle agressziónak, így Vadászi kedvére lövöldözhette a gólokat, egész pontosan 12 perc alatt ötöt. Az 5+1-es védekezés viszont hatásosnak bizonyult, majd támadásban következtek a kövesdi szélsők percei, Király és Csuhai rendre kihasználták lehetőségeiket. A hajrára visszaállt (tamponnal az orrában) Bukta Gábor is, helyet cserélve Biróval, akit ugyanaz a jobbátlövő lőtt ki a falból. A beállós viszont megúszta orrtörés nélkül az esetet. A négy gólos előny hamar megduplázódott, jöttek a labdaszerzések, az ebből szerzett lerohanás gólok. A tíz gólos különbség az utolsó percekre lett meg, majd végül eddigi legnagyobb különbségű győzelmét aratta a csapat. A hátra lévő fordulók nem ígérkeznek könnyűnek a kövesdieknek, hiszen az első három helyezettel találkoznak majd, a meccseket pedig egy héten belül (április 14-21) játsszák le.