A Tata edzője elégedett csapatával, Buday Ferenc szerint bebizonyosodott, hogy szükség volt erősítésre.

Kanyó Antal: Az elején megszerzett ötgólos hátrányunkat magabiztosan tartottuk az első félidőben, volt, hogy kicsit közelebb kerültünk, de több nem volt benne. Igyekeztem több lehetőséget adni a fiataloknak, az ismert okok miatt megritkult az állományunk, fiatalokkal töltöttük föl a keretet. Erre a szintre még nem érettek, pár percre jók, ha a többiek hulla fáradtak, de eredmény elérésére még nem. A második félidőt egy góllal megnyertük, tettük a dolgunkat. Az ismert körülmények tükrében száz százalékban elégedett vagyok a csapattal. A védekezésünkből több alapember is kiesett, megpróbálunk más taktikát kidolgozni, ez nem egyszerű, de összeállunk, s lesz még jó meccsünk. Remélem, hogy a végjátékban okozunk még meglepetést. A Kövesdre érkező Kiss Ádámmal és Benis Bencével 14-15 éves koruk óta dolgozom együtt, tehetségesek, azért javasoltam, hogy jöjjenek egy jobb helyre, Buday Ferenccel keményen dolgozhatnak, remélem, hogy meglesz az eredménye, s NB I-es csapatban szerepelhetnek majd. A bennmaradásunkra nem sok esélyt látok, győzelemre igen, nem fogjuk olcsón adni a bőrünket.

Buday Ferenc: Olyan volt a mérkőzés, amilyenre számítottam. Nem volt sétagalopp, a taktikai elvárásokat egyre jobb szinten valósítják meg a játékosok. Az első félidőben védekezésünk rendben volt, a kapusteljesítmény is időnként, lerohanásaink, kontráink jók voltak, persze nem hiba nélküliek. A második félidőre hét gólos előnnyel mehettünk, szorosabb lett az eredmény, de ki kellett próbálnom más játékosokat is. Nem volt mindig jó a védekezésünk, a tataiak a közeli zónából eredményesek tudtak lenni. Visszaállítottam a rendet, s hattal nyertünk, a célunknak megfelelt, a közönség is jól szórakozhatott. A fontos, hogy összeforrt a csapat. Bebizonyosodott, hogy szükség volt erősítésre beállóban, jobbszélen is irányító poszton; Fekete is jó formában volt. A szerénységnek meg kell maradnia, jön a rájátszás. A saját felkészülésünkre koncentrálunk, tesztmeccseket játszunk majd, ezeken igyekszünk lemaradásainkat korrigálni, hogy kevesebb legyen a hibánk. Javítanunk kell a régi és új játékosok közötti kapcsolatokat. Négy-öt mérkőzést szeretnék, a Gyöngyössel március 28-án 18 órától itthon játszunk majd, majd a következő héten csütörtökön mi utazunk hozzájuk. Szóba jöhet még ellenfélként az Eger, a Törökszentmiklós, a Balmazújváros és a Balassagyarmat is.Szoros lesz a rájátszás, szorgalmazom, hogy a mérkőzéseket egy napon, egy időben rendezzék majd, hogy ne lehessen taktikázni. A hazai mérkőzéseken jobb esélyünk van győzelmeket gyűjteni, stabilabb a csapat, de az FTC-PLER ellen megmutattuk, hogy idegenben is tudunk jól játszani.