Zsigmond György örült az erőfelmérőnek és dicsérte csapatát, Nagy Károly együttese viszont semmit sem valósított meg az előzetes tervekből.

Galériához kattints a képre!

Zsigmond György: Nagyon örülök a lehetőségnek, hogy NB I-es ellenfél ellen tesztelhettük tudásunkat. Komoly visszajelzés volt az egy hónap munkájáról. Nem vallottunk szégyent, több játékos most először játszott NB I-es felnőtt csapattal szemben. Voltak jó dolgok, tetszik, hogy a csapat együtt van. Az első félidőben kimondottan odatettük magunkat, jó volt a tempó és a fegyelem is, vezettünk is. A második játékrészt is motiváltan kezdtük, de a 38. percben megrogytunk, 12-13 perc a fáradt kezekről, lábakról, de menni akaró szívről szólt, rosszak voltak a bejátszások, helyzetekből sem találtunk gólt. De dicséret illeti a csapatot. Örülök a találkozónak, remélem, hogy még a bajnoki rajt előtt vissza tudunk menni hozzájuk és vonhatunk egy mérleget, hogy hol tartunk.
kedden Ózdra megyünk, pénteken pedig Százhalombattára. Ők komoly terveket szövögetnek az NB I/B Nyugati csoportjában, értékmérő lesz tehát az az összecsapás is. A fáradtság most még normális,voltak labdás és védekezésbeli hiányosságok, ám ezeket eddig nem is nagyon gyakoroltuk. A következő három hetes periódus szól majd erről, gyorsítunk, labdázunk, gyakoroljuk a taktikai variációkat, kevesebb lesz a kinti futás és az erősítés. Csiszolni kel a játékot, s szerethető csapatunk lesz.

Nagy Károly: Rossz tempóban kézilabdáztunk, beállóban kimondottan gyengén teljesítettünk. Az első félidőben többször eladtuk a labdát, amelyekből könnyű gólokat kaptunk, nem éreztük a ritmus, ezért volt kiegyensúlyozott az összecsapás. A második félidőben döntő volt az erősebb keret, a több munka, megfáradt a Kövesd és könnyű indításgólokat lőttünk. Nem így terveztük a meccset, pihenten érkeztünk, edzés sem volt délelőtt. Szerepet szántam a fiataloknak is, sok futást és azoknak a szerkezeteknek a játékát gyakoroltuk volna, amelyeket a bajnokságban is tervezünk, de ebből semmi sem valósult meg. Tipikus erőnléti győzelem született.
Sajnos a belső hármas nem érezte a játékot, ami nem is csoda, hiszen ez lényegében egy teljesen új csapat, új szerkezet. Ez jött ki a Fradi ellen és most is, azok a csapatok, amelyek játékban kicsit jobban muzsikálnak, megnehezítik a dolgunkat. odébb van még a bajnokság kezdete, bízom abban, hogyha ellenfélre készülünk, akkor fejben jobban ott leszünk, mert erre a mostani meccsre nem vagyunk büszkék. Jövő kedden még lesz egy mérkőzésünk NB I/B-s ellenféllel szemben, majd a Szeged ellen idegenben kezdünk, felvesszük a ritmust és az első komoly mérkőzés a hazai, Tatabánya elleni lesz. Ha az álmainkat, amelyeket dédelgetünk, valóra akarjuk váltani, akkor azt a meccset hoznunk kell, de nem lesz egyszerű.