Avar György szerint túl görcsösen akarták a győzelmet, s nem lett volna szabad 19 technikai hibát elkövetni.

Avar György: Játékosaim túlgörcsölhették a mérkőzést. Nagyon készültünk a rajtra, hogy pozitív töltést adjon a folytatáshoz. A mérkőzés második félidejének első tíz-tizenöt perce megviselt bennünket. A védekezés nem volt tökéletes, de kicsivel jobb volt, mit korábban. Támadásban jöttek elő olyan hibák, amelyek korábban nem voltak. Nem bántom őket, nagy teher van rajtunk, lehet, hogy túlmotiváltak voltunk, ezért hibáztunk. Van pár, NB I-et megjárt profi játékos, pont nekik nem szabad azonban ilyen helyzetben ilyen hibákat elkövetni.
A profik hét méteren nem passzolnak, hanem lőnek. A pici kapustól is megijedtünk kicsit, és agyonlőttük, bizonytalanná váltunk, nem vállalkoztunk.Kerestük a beállóst, róluk elment sok labda. Tizenkilenc technikai hibánk volt, a fölkészülés alatt pedig 9-10-11 meccsenként. Amikor a legjobban kellene, akkor jön ez. Azt mondtam, gólt fogunk majd tudni lőni, mert máskor szereztünk 31-35-43-at, meg kaptunk ugyanennyit. Védekezésben már 30 alatt vagyunk, de az nem jött, ami eddig biztos pont volt. Az ellenfél ment négy góllal, volt hátra 12 perc. Volt 5-6 alkalom, hogy háromra zárkóztunk és csak hetedjére sikerült, majd újabb három helyzet maradt ki, míg följöttünk kettőre. Vonalról, bal szélről hibáztunk, itt követtünk el technikai hibákat. Elnézést kérünk, kicsit csalódást okoztunk. Mindenki bizonyítani akart, hiszen nekünk minden pont egy aranytallér, amire szükségünk van, amit elhullajtunk, azzal magunknak tesszük nehézzé az utat.
Magasan van a mérce, meg kell ugranunk. A békési meccs nem reménytelen, van olyan egységes a csapat, hogy megoldja. Nem adjuk föl. Ma nem voltunk jók, de végigbírtuk fizikálisan a mérkőzést, ennek köszönhető a döntetlen. A Békés kellemetlen ellenfél, de kitalálunk olyan dolgot, amellyel életben tarthatjuk célunkat.