Rosta István szerint nem volt előjele ennek a játéknak, Zsiga Gyula úgy véli, maximálisan ki tudták használni az ellenfél görcsös akarását.

Rosta István: Gratulálok ellenfelünknek, az első félidőben top4-es játékot mutattak. Talán a legrosszabbkor kaptuk őket, két idegenbeli vereség után, s most óriási elánnal jöttek. Mi ehhez asszisztáltunk, tudásunkból csak minimumot mutattunk, teljesen padlón voltunk. Átlövéseink gyengék voltak, hetest, indítást is hibáztunk, tehát még a könnyű helyzeteket sem lőttük be. Hátul sem voltunk stabilak. A második félidőben előkerült a lelkesedés, volt 1-2 ember a pályán, aki küzdött, de ellenfelünk is gyengébb összeállításban játszott.

Aki pénteken edzésen volt, az kereste volna, hogy melyik az a csapat, amit akkor látott. Edzésen teljesen más dinamikával, lövőerővel és pontossággal játszottunk, nem volt előjele a betlinek. Jött a mérkőzés, pár embernek pedig ez gondot okoz, fiatalok vagyunk, hullámzó a játék, de a gödörből minél hamarabb ki kell kászálódnunk. Most többen fejben sem voltak ott, munkaterápia következik, s ki fog derülni, kik azok, akik alkalmasak arra, hogy elérjük velük céljainkat, s kik azok, akikkel nem.
A gyöngyös elleni mérkőzések mindig rangadók, ha ez nem dobja föl a játékosokat, akkor semmi. Ráadásul a tévé is közvetíti, remélem, hogy ez nem hat rájuk negatívan. A Gyöngyös erős csapat, ők az esélyesek, nekünk az elvárt teljesítményt kell hoznunk.

Zsiga Gyula: Két dolog kellett a győzelemhez. Próbáltunk úgy készülni, hogy azt valósítsuk meg, amit a Balatonfüred ellen, s az, hogy ellenfelünk nyomás alatt játsszon, amelynél a bizonyítási vágy görcsösséget hozott. Olyan nagy hátrányba kerültek, amit 45 perc alatt kiélveztünk. Ez a fiatal, tehetséges csapat szerintem ilyen rosszul még egyszer nem fog játszani, szerencsénk volt, de meg is dolgoztunk érte. Hibát hibára halmoztak, ezt kihasználtuk, s nagy gólkülönbséget alakítottunk ki. Negyvenöt perc után fordult a kocka, elénekeltük a vezetésünket, 18 gólból maradt kilenc. Támadásban és védekezésben is jó dolgokat láttam, egy olyan közegben, ahol lelkesek az emberek, el tudtuk csendesíteni a publikumot, ellenfelünk nem tudott mit kitalálni.
Ezt szeretnénk folytatni a következő meccseken is, most a Kecskemétet fogadjuk majd, bízom benne, hogy úgy készülünk föl belőlük, mint előző két ellenfelünkből. Rapszodikusak vagyunk, de kezdem megtalálni azt a kezdő sort, amely eredményes tud lenni. Idő kell az összeszokáshoz, de elkaptuk a fonalat, s remélem, hogy folytatjuk a jó sorozatot.

Székely Márton: A csapat taktikában, védekezésben, támadásban és a kapussal való összhangban is jó volt, ezért nyertünk. Ma reális volt a különbség, de ugyanúgy fölkészülünk az MKC ellen hazai pályán, mint azt most tettük. A kezdeti nehézségek ellenére összeforr a csapatunk, van összhang, s  szakmai stáb munkája is meglátszik. A tisztes helytállás a célunk, a vezetés a 3-8. helyet tűzte ki a csapat elé, ennek eleget teszünk, de bennünk van a bravúr is. Volt csapattársaim és válogatottbeli társak ellen nehéz a játék ismerjük egymást, előfordulhat, hogy nem találkozom a labdával, de most szerencsére az ellentettje valósult meg.