Avar György szerint sokat számít a jó bajnoki rajt, Rosta István örült a látottaknak, mégha pont nem is jár érte.

Avar György: A bajnoki rajton elsősorban a győzelem volt a fontos, nagy küzdelemben, rutinunknak köszönhetően tudtunk győzni. Ez a győzelem az életünket jelenti, ilyen küzdelmes mérkőzésen, ha 3-4 gól dönt, azt élvezi a közönség is, s szponzort is szerezhetünk.  Dobó nem, vette eléggé higgadtan a kiállítását, ismerhette volna a játékvezető stílusát. Kiss Olivér jól védett, elfáradt a végére, a félidőben gondolkodtam is a cseréjén, de azt hiszem, nem döntöttem rosszul, hogy bent hagytam. A fiatalok ma nem jutottak szóhoz, Kupcsik Bálintnak az NB I/B-ben kell meghatározó játékossá válnia, Berta Robi dolgozik, szeptember után áll teljes mértékben rendelkezésünkre, Edmond pedig a technikai vezetői feladatokat is ellátja, s nagyon sok dolga volt a héten.

Rosta István: A kecskeméti csapatból kimagaslott a két szlovák válogatott játékos, de mi is jó úton járunk. Hiányzott a rutin, de, ha nem szerepeltetünk mindenkit, nem is szereznek rutint. Meccsről meccsre érettebbek lesznek, s ezt bizonyították is a kecskeméti mérkőzésen is. A végére elfáradtunk, a meccs állóképesség más, mint az általában vett állóképesség. Játszani kell, a mostaniak közül többen tavaly 5-10 percekre jutottak szóhoz csapatukban, most 40-45 percet kell éles mérkőzéseken, más adrenalinszinten a pályán tölteniük. Belefásultak a harcba, nagyon meg kellett küzdeniük Petróékkal. Jó kis meccs volt, mennünk kell tovább előre. Kellemes meglepetés ért, mégha ezért pontot nem is adtak. Dobó kiállítása minket zavart meg, ezt követően viszont mi voltunk hátrányban, s 5 az 5 ellen sem oldottuk meg jól a játékot.