Zsigmond György szerint elrontották az elejét, a Kövesd pedig sokat köszönhet a kapusainak.

Zsigmond György:
Gratulálok a kövesdieknek. Az elején jól kezdett az MKC, férfias, kemény, de nem durva játék folyt a pályán, színvonalas csata folyt, parázs hangulat uralkodott. Mindenki győzni akart. Mi impotensen védekeztük, nagy taktikai csata volt, védekezést váltottunk, de a kapusteljesítmény hiányzott.Aztán Repóth elkapta a fonalat és szépen fordítottunk, akár még egy gólt is szerezhettünk volna a végén. A második félidőért pedig mindenki gratulálhat Tóth Koppánynak, azt a teljesítményt, amit nyújtott, meg sem tudtuk közelíteni. Nekünk a második harminc percben hat védett labdánk volt, ez pedig kevés. Csináltuk ugyanúgy a dolgunkat ekkor is, de a taktikai utasításokról néha megfeledkeztünk, Benis lövőcseles, átemelős bejátszását gyakoroltuk a héten. Rosszul fog esni, de ebben benne voltak a kapusok is, több kell tőlük. Az első félidő első tíz percében öt gólt kaptunk középről, felugrásból, átlövésből. A játékosokon nem volt teher, de ha van is, el kell viselni, valaki megjárta az NB I-et. Persze van, akitől többet várok.
Mi a balassagyarmati vereség után kiszálltunk a bajnoki címért folyó csatából, a cél, hogy olyan csapatot alakítsunk ki, amely jövőre képes lesz megnyerni a bajnokságot. Vannak hiányposztjaink, de jó a keret, viszont biztosan lesznek távozók és érkezők is. Most igyekszünk megnehezíteni a vetélytársak dolgát, lehetünk a mérleg nyelve is, s nem mondtunk le az éremszerzésről.
Az MKC szimpatikus, jó csapat, ezt tudtam eddig is, erősségük a két kapus. Amiko ott voltam, akkor is kaptunk 28-30 gólt, mégis nyertünk. Sok sikert kívánok nekik, váltsák valóra az álmaikat, a Kövesd sorsa a saját kezében van.