Kovács János sokat tett hozzá a Békés ellen aratott győzelemhez, szerinte maguknak tették nehézzé a végét.

Fotó: Belkovics Krisztián, cokekris1.fotoalbum.hu

Kovács János második bajnokiján lépett pályára az MKC színeiben. A rutinos, több NB I-es csapatot megjárt hálóőr első meccse nem sikerült a legjobban, most azonban oroszlánrészt vállalt a győzelemben. Tóth Koppányt az első félidő közepe táján váltotta a kapuban, s főként a második játékrészben voltak nagy védései.

– Szerencsére a második félidőre össze tudtam kapni magam, bár panasz egész mérkőzés alatt nem lehetett a védekezésünkre. összejöttek a dolgok. Nehéz mérkőzés volt, de megérdemelten nyertünk. Magunknak tettük ilyenné, hiszen benne volt egy 5-6 gólos siker is. Túlságosan megnyugodtunk körülbelül öt perccel a vége előtt, amikor négy góllal vezettünk. Azt hittük, meg van a mérkőzés. De a meccs hatvan percig tart, ez be is bizonyosodott, úgyhogy le fogjuk vonni a tanulságot a következő találkozóra. Remélem, hogy az Eger ellen egy viszonylag nagyobb arányú győzelmet aratunk majd – számolt be a mérkőzésről Kovács János.

Az Eger elleni felkészülésről elmondta, Zsigmond György csakúgy, mint a Békést, ki fogja őket elemezni, milyen hibáik vannak. A békésiek ellen is hasonlóképpen történt, de inkább az edző mondta el nekik, mire kell figyelni, bejött, hiszen nyertek. Egyébként a békésiek közül több játékost ismert, tudta, mire számíthat. Szerinte az NB I-hez most még kevés volna ez a teljesítmény, de ez amiatt van, mert nem állt még össze teljesen a csapat, kell egy kis idő, de ez a keret alkalmas lehet a feladatra.

Az MKC és az ő közös múltjára visszatekintve ez előtt a közönség és szurkolótábor előtt jobb érzés volt most hazai játékosként pályára lépni, mint ellenfélként. Nem tudja, szerették itt, vagy nem, bár tippeli, hogy ellenfélként hogyan fogadták itt, de bízik abban, hogy megkedvelik őt is a kövesdiek. Egyébként a 2007/2008-as szezonban lehetett róla kellemetlen emléke a kövesdieknek, mert 2008. áprilisában ő állt a kapuban a 28-28-ra végződött Hort SE elleni mérkőzésen. A találkozón hat góllal is vezetett a Kövesd, de az elszalasztott győzelem következtében az MKC papíron búcsúzott az élvonaltól. És Gyöngyösön is megfordult.