Ismét vereséget szenvedett U23-as csapatunk, a vendég Berettyó végig vezetett a találkozón.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC U23 – Berettyó MSE 23-25 (11-13)
Mezőkövesd, 40 néző, vezette: Aczél, Paulovits
MKC U23: Bartók L., Hostisóczki (kapusok), Gyenge 1, Kovács P. 5, Füstös 5, Kiss R. 7 (4), Hangyel 1, Fábián 1, Horváth 3. Edző: Molnár Ferenc
Berettyóújfalu: Tóth J., Csuka (kapusok), Zalkodi 2, Buczi 3, Varga 1, Szörnyi, Papp 5, Bak, Pardi 9 (4), Dandé, Zákány, Rácz, Nagy, Pekárovics, Tahóczki. Edző: Kucskár Imre
Hetesek: 4/4, ill. 5/4
Kiállítás: 8-8 perc
Az eredmény alakulása: 0-3, 1-5, 6-6, 10-10, 14-16, 19-20, 20-23

A vendég berettyóújfalusiak jól kezdtek, egy darabig csak Kiss heteseivel tartotta magát csapatunk. Nyitott védekezés után zavaróval, majd a gólerős Pardit és Pappot őrizve maradtunk meccsben, de szükség volt Bartók védéseire. Ezt viszont nem sikerült kihasználnunk, mert elöl sok volt a hiba, szélről, indulásból ziccerek maradtak ki és az átlövések egy része a kapu mellett landolt. Tóth is dicséretet érdemelt a vendégek kapujában.
A második félidőben nem javult a helyzet, pedig a Berettyó kapust is cserélt. Sok volt a ki nem kényszerített hiba támadásban és a pontatlan befejezés, védekezésben pedig néha óriási helyezkedési hibák fordultak elő. A különbség szinte végig 1-2 gól körül alakult, az utolsó tíz, tizenkét percre mindkét gárda kapust is cserélt, de ez nem hozott számunkra kedvező fordulatot, Tóth a 22-23-nál és 23-24-nél is ziccert hárított, míg a túloldalon Hostisóczki annyi bravúrt már nem tudott hozzátenni, amennyi kellett volna a gyengébb támadójáték miatt a pontszerzéshez.