Felnőtt csapatunk kikapott a Magyar Kupa I. fordulójában, így búcsúzik a kupasorozattól. Az első félidőben szoros, kiélezett mérkőzést lehetett látni, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő 11-13-as vendég vezetést eredményezett. A második játékrészt a vendég csapat kezdte jobban, előnyüket tovább növelték. Hibáinkat kihasználva 10 gólosra növelték a különbséget. A mérkőzés 24-34-es debreceni győzelmet eredményezett. Drizner Péter vezetőedzőt kértük, értékelje a mérkőzést.

” Az első perctől kezdve kiütközött az osztálykülönbség. Az első félidőben extra kapusteljesítményünk volt, ez tartott még valamennyire versenyben, de a játék képe már ekkor is hatalmas debreceni fölényt mutatott. Nem volt senki aki vagy távolról eredményes tudott volna lenni vagy egy az egy ellen párharcot tudott volna nyerni, így nyilván semmi esély nincs egy mérkőzést megnyerni. De az igazi probléma az volt, hogy nem küzdenek a játékosok sem egyénenként, sem pedig csapatként. Ezért is van az és nem csak ezen a mérkőzésen, hogy mindenki ellen elveszítjük a lerohanás-visszarendeződés részét a játéknak, magyarul olyan mintha 5-10 gólos előnyt adnánk az aktuális ellenfélnek. Másfél hét múlva Kisvárdán kellene nyerni, ami csak akkor lesz lehetséges, ha a kulcsembereink hajlandóak lesznek csúszni mászni a pályán a csapatért és példát mutatnak a többieknek elsősorban hozzáállásban, mert anélkül a játékban nem fognak tudni, mint ahogy azt az elmúlt mérkőzések pontosan megmutatták. ” – Drizner Péter, vezetőedző

Mezőkövesdi KC – DEAC 24-34 (Félidőben: 11-13)

Mezőkövesdi KC: Hudák Henrik, Pelyhe Patrik József, Ulicsinyi Péter (kapusok) , Sándor Ákos 3 , Sárosi Balázs, Bakó Bence Norbert 2 , Nyitrai János, Horváth Loránd László 3 , Kátai Richárd 2 , Szabó Dániel 5 , Nagy Zsolt Ádám 1 , Kocsis Marcell, Nagy Norbert 3 , Zelei Botond 1 , Dócs Árpád 2 , Dobi Sándor 2.

Kiállítások: 8 perc

Hétméteresek: 2/1

DEAC: Boros Tamás, Maródi Ádám (kapusok) , Hornyák Zoltán, Szolnoki László Vazul 1 , Fábián Vince 3 , Mórucz Ádám, Balazs Sándor 3 , Gidai Máté, Kathi Péter 1 , Illés Tamás György 5 , Kiss Axel 4, Pethő Ákos 4 , Dobos Balázs 5 , Kiss Roland 5 , István Péter 3.

Kiállítások: 6 perc