Leány serdülő, Horváth Loránd

” Elég sűrű volt most a program a serdülő csapatnak. 3 nap alatt 2 mérkőzést kellett lejátszanunk idegenben. Vasárnap Egerben egy félidőn át jól tartottuk magunkat, jól játszottunk. A második játékrészben sérülések hátráltattak és az amúgy sem túl hosszú kispad is közrejátszott a nagyobb arányú vereségbe. Ezután kedden utaztunk Berettyóújfaluba, ahol a 3 csere játékosomból kettő sérülten ült le a padra, a harmadik játékos pedig kapus volt. A rossz előjelekre viszont rácáfoltak a lányok, az egész mérkőzésen végig jól kézilabdáztunk, a védekezésünk nagyon jól összeállt, mögötte a kapusunk nagyon jó teljesítményt nyújtott. Szerencsére a második félidőben nem fogytunk el, mindig volt valaki, aki tudott extrát nyújtani támadásban is. Igazi csapatmunka volt, helyén volt a szívük a lányoknak! Büszke vagyok rájuk, Janka Noának pedig mielőbbi gyógyulást kívánunk! ”

2021.11.14.

Eszterházy SC – Mezőkövesdi KC 31-14 (Félidőben: 13-9)

2021.11.16.

Berettyó MSE – Mezőkövesdi KC 25-27 (Félidőben: 14-14)

Fiú U14, Marius Breazu

” Vasárnap Debrecenben volt a negyedik mérkőzésnapja U14-es fiúcsapatunknak. Az első meccsen az Optimum Solar Békés volt az ellenfelünk, amelyet az első fordulóban 5 góllal győztünk le. Most más volt a helyzet. Az első félidőben az ellenfél vezetett, amit háromgólos előnnyel zártak (12-15). A második félidőt remekül kezdték fiaink, már két percnyi játék után egyenlítettek (15-15, 22 perc). Még egy rövid ideig tartott a döntetlen (15-15-ig, 26. perc,) utána semmi sem működött, sem a támadás, sem a védekezés, így végül 8 góllal elvesztettük a mérkőzést (20-28). Mint látható, az utolsó 14 percben mindössze három gólt lőttünk és 11 gólt kaptunk! Meg kell azonban jegyezni, hogy a 12 MKC mezőnyjátékos közül 11-en szereztek legalább egy gólt. A második meccsen a Kecskeméti Sportiskola csapatával találkoztunk. Csak az első percekben volt kiélezett a mérkőzés, ezt követően az MKC szerzett vezetést, három-négy gólos különbség a mi javunkra. Egyértelmű győzelem született, főleg a védekezésnek köszönhetően, sokkal határozottabb és agresszívebb volt, mint az első meccsen, amihez még a két kapus jó teljesítménye is hozzájárult. A versenyjegyzőkönyvben szereplő 12 mezőnyjátékosból ezúttal 11 gólszerző volt. Az utolsó mérkőzésnap két hét múlva lesz Szegeden. ”

Mezőkövesdi KC – Optimum Solar – Békési FKC 20-28 (Félidőben: 12-15)

Kecskeméti Sportiskola – Mezőkövesdi KC 17-21 (Félidőben: 8-10)

Fiú U12, Panyi Loránd

” November 13-án szombaton hazai pályán léphetett pályára U12-es fiú csapatunk. 2 mérkőzést játszhattunk. Nehéz mérkőzéssel kezdtük a napot a gyöngyösi fiatalok ellen. Ismét sikerült kicsit közelebb kerülni ellenfelünkhöz. Már sokkal jobb teljesítményt nyújtottak a fiúk, mint az elmúlt 2 fordulóban. A 2.mérkőzés jóval könnyebbnek bizonyult az egri fiatalokkal szemben. Régen játszhattunk már hazai pályán, hasznos hétvége volt. Összességében javuló teljesítmény volt tapasztalható. Büszke vagyok a fiúkra. Köszönet a szervezésért és a szülőknek a szurkolásért. Hajrá MKC! ”

Mezőkövesdi KC – Gyöngyösi KK 21-23 (Félidőben: 10-12)

SBS Eger – Mezőkövesdi KC 10-34 (Félidőben: 5-18)

Leány U12, Szabó Lilla

” A hétvégén Gyöngyösön került megrendezésre a leány U12 forduló. A Hatvani KSZSE visszalépése miatt egy kis változás történt a programban. Első mérkőzésünket a Hajdúnánás csapatával vívtuk. Hosszabb ” türelmi idő ” után kezdődött a mérkőzés, nehezen hangolódtunk rá, az ellenfél akarata érvényesült. Az első félidőben már átvette a nánási csapat a vezetést, voltak szép megmozdulásaink, de fejben nem minden játékosunk volt a pályán. A második mérkőzésen már láthatóan belerázódtunk, védekezésben és támadásban is jól összpontosítottak a lányok. A kezdeti nehézségeken átlendülve elmondhatom, hogy egy jó hétvégét zárhattunk, hibáinkat kijavítjuk, dolgozunk tovább! ”

Mezőkövesdi KC – Hajdúnánás SK 11-17 (Félidőben: 8-11)

Kalmár DSE – Mezőkövesdi KC 14-17 (Félidőben: 7-10)