Zelei Botond, Férfi Ifjúsági, Fiú Serdülő

” A Debrecen csapatát fogadtuk, akik jóval esélyesebbnek számítottak előzetesen. Remekül kezdtük a mérkőzést, és nagyon jó mentalitással játszik hetek óta a csapat. Sikerült ugyan pár góllal meglépnünk, de a végjátékhoz közeledve elvesztettük Gulácsit, valamint Bakó is megkapta a harmadik kiállítását és ezt már nem bírtuk el. Óriási dicséret illeti a fiúkat, mindenképpen pontot kellett volna érjen a teljesítményük. A hazai Szeged meccs után most játszottak a legjobban. Reméljük Bálint felépülése mielőbb végbe megy, azonban szeretném kiemelni, hiszen szenzációsan játszott egész évben ifiben, magasan a mezőny fölött volt minden tekintetben, csak el kell hinnie neki is és akkor a felnőttek közt is jönni fognak az ilyen teljesítmények! A serdülő csapatunk magabiztos 9 gólos győzelmet aratott. Azt kértem a fiúktól diktáljunk nagy tempót, valamint törekedjünk a könnyű lövőhelyzetek kialakítására, ez nagyrészt össze is jött. Örülök, hogy minden mezőnyjátékosunk betalált, valamint annak is, hogy tudtunk picit pihentetni olyanokat, akik a szezon eddigi részében jelentős számú mérkőzésen kellett helyt álljanak. Büszke vagyok a fiúkra szépen dolgoznak és a mai meccsből is látható volt a csapat egészére számíthatok, mindenki komoly teljesítmény leadására képes. Külön örömteli hír, hogy Fogas Marci serdülő válogatott behívót kapott, nagyon büszkék vagyunk, hogy tovább gyarapítja az MKC-s válogatott játékosok nem rövid listáját. Gratulálok neki az egész klub nevében! ”

Agrinox Market – Mezőkövesdi KC – DEAC 25-28 (Félidőben: 17-13)

Agrinox Market – Mezőkövesdi KC: Pelyhe Patrik József, Senánszky Alárd Péter(kapusok) Bakó Bence Norbert 7 , Gulácsi Bálint 7 , Lukács Zsombor 2 , Vereb Máté Tamás 3 , Sütő Olivér Döme 1 , Dócs Árpád 5 , Hevesi Zsolt, Pető Botond, Török Levente, Vincze Péter.

Kiállítások: 10 perc

Kizárások: 1

Hétméteresek: 5/5

Mezőkövesdi KC – DEAC 36-27 (Félidőben: 19-17)

Mezőkövesdi KC: Illés Nándor, Nick Márk Bendegúz (kapusok), Czufor Mihály András 4 , Fogas Márton 2 , Vereb Máté Tamás 4 , Marczis László 2 , Vizi Hunor Levente 2 , Orosz Levente 6 , Sütő Olivér Döme 2 , Dócs Árpád 3 , Szabó Patrik 1 , Safranka Zalán 2 , Vincze Péter 8.

Hétméteresek: 3/0

Marius Breazu, Fiú U14

” Hétvégén folytatódott az U14-es első osztályú bajnokság (alsóház), ahol az MKC Budaörsön lépett pályára. Az első meccsen a Kecskeméti SI csapatával találkoztunk, akiktől két góllal kikaptunk, 22-20-ra. A félidőre még nagyobb különbséggel mentek a csapatok, 12-8-ra vezetett a Kecskemét. A vereség magyarázata egyszerű: egy gyenge támadás (14 sikertelen kapura lövéssel és hat technikai hibával) és egy puha védekezés, aminek köszönhetően sok könnyű gólt kaptunk. A második félidő valamivel jobban sikerült nekünk, egy gólra sikerült csökkenteni a különbséget (18-19, 35. perc), de csak ennyi. A második meccsen a Moyra Budaörs volt az ellenfél, egészen könnyen, 20-15-re nyertünk, főleg a meccs második felében a védekezésünknek köszönhetően. Csapatunk a Kecskemét ellen elszenvedett vereség ellenére továbbra is a ranglista első helyén áll. A góllövőlista első tíz helyezettje között két játékos van. Az első helyen álló Panyi Márk és a 10. helyen álló Hegyi Botond. Ebben a korosztályban a következő mérkőzésnap április 24-én lesz Martonvásáron, ahol az Angyalföldi Sportiskola és a Győri FKK ellen lépünk pályára.”

Mezőkövesdi KC – Kecskeméti Sportiskola 20-22

Moyra – Budaörs Handball – Mezőkövesdi KC 15-20

Panyi Loránd, Fiú U12

” 04.02-án szombaton Hatvan adott otthont a bajnoki fordulónak. A hazaiakkal kezdtünk és az 1.félidőben kicsit nehezen indult a gépezet, de egy percig sem éreztem, hogy ne lenne a kezünkben a mérkőzés. A végére kialakult eredmény megnyugtató volt. A 2. mérkőzésen az SBS Eger csapata volt az ellenfelünk, itt már sokkal magabiztosabb játékot mutattak a fiúk. Ebből a 2 mérkőzésből messzemenő következtetéseket nem szabad azért levonni, ez egy ilyen nap volt, a fiúk kitettek magukért! Az edzésen gyakoroltak alapján azért maradt egy kis hiányérzetem. Ugyanakkor túlzás lenne azt mondani, hogy elégedetlen vagyok, hiszen több kimagasló teljesítmény is látható volt. Csak így tovább fiúk! Hajrá MKC! ”

FC Hatvan Kézilabda – Mezőkövesdi KC 12-25

SBS Eger – Mezőkövesdi KC 4-27

Szabó Lilla, Leány U12

” A bajnokság következő játéknapjának Balmazújváros adott otthont. Első mérkőzésünket a Kalmár DSE csapatával, míg a második a Tiszafüred lányai ellen vívtuk. Magabiztosan sikerült mindkét mérkőzésen győzelmet aratni. Büszke vagyok a lányokra, hiszen igazi kis terminátorként küzdöttek, csinálták a dolgukat, védekezésben segítették egymást. Szépen megvalósultak az általam kért feladatok, nagyon jó volt látni, hogy a mérkőzések első percétől kezdve a lefújás pillanatáig 100 fokon égtek és lendületesen, nagy kedvvel kézilabdáztak. Bízom benne, hogy ez a lendület el fog kísérni minket a továbbiakban is! ”

Mezőkövesdi KC – Kalmár DSE 14-7

Tiszafüredi VSE – Mezőkövesdi KC 5-18