Férfi Ifjúsági, Drizner Péter

2021.11.24. Agrinox Market – Mezőkövesdi KC – PLER – Budapest 34-44 (Félidőben: 17-23)

Agrinox Market – Mezőkövesdi KC: Senánszky Alárd Péter, Pelyhe Patrik József, Varga István (kapusok) , Czakó Dénes 2 , Bakó Bence Norbert 7 , Gulácsi Bálint 8 , Vizi Hunor Levente , Dócs Árpád 9 , Hevesi Zsolt 3 , Szabó Patrik 4 , Pető Botond, Török Levente 1.

Kiállítások: 6 perc

Hétméteresek: 2/2

” Beáldoztuk ezt a mérkőzést a serdülő miatt, utólag már tudjuk, hogy hiba volt. A kapusoktól több kell, nem adhatják fel ilyen könnyen, illetve azoktól is több kell, akik egyelőre ajándékba kapják ezeket a mérkőzéseket, nyilván nem 10 gólt várunk tőlük fejenként, de azt minimum elvárja mindenki, hogy hajtsák ki a belüket a pályán, ennek most a nyomát sem láttuk. ”

2021.12.03. Orosházi FKSE – Tokai – Agrinox Market – Mezőkövesdi KC 33-30 (Félidőben: 16-15)

Agrinox Market – Mezőkövesdi KC: Illés Nándor 1, Pelyhe Patrik József (kapusok) , Czakó Dénes, Czufor Mihály András, Bakó Bence Norbert 8 , Gulácsi Bálint 13 , Lukács Zsombor, Vereb Máté Tamás 2 , Dócs Árpád 4 , Hevesi Zsolt 2 , Török Levente, Vincze Péter.

Hétméteresek: 3/2

” Rosszul játszottunk, de ami az igazi probléma, hogy rossz felfogásban. Nagyon rég láttam ilyen önző csapatot, mint amilyenek mi voltunk ezen a mérkőzésen. Illetve nem ez első eset, hogy a serdülőből feljátszó játékosok nem adnak bele mindent, ez így nem fog sokáig menni következmények nélkül, de ezt elmondtuk nekik is az öltözőben. ”

2021.12.07. Agrinox Market – Mezőkövesdi KC – FTC – Diagnosticum 31-34 (Félidőben: 14-18)

Agrinox Market – Mezőkövesdi KC: Senánszky Alárd Péter, Pelyhe Patrik József, Czakó Dénes 1 , Bakó Bence Norbert 8 , Gulácsi Bálint 14 , Vereb Máté Tamás, Orosz Levente, Dócs Árpád 6, Hevesi Zsolt, Szabó Patrik 2 , Török Levente, Vincze Péter.

Kiállítások: 10 perc

Kizárások: 1

Hétméteresek: 4/3

” Az első 15 percet leszámítva elégedett vagyok a csapattal, sajnos ott el kellett égetni két időkérést is, ami nagyon hiányzott a végjátékban. Volt esély akár a győzelemre is, de ahhoz az egész mérkőzésen hinni kell benne. Gulácsi nagyszerűen játszott, kiemelkedett az egész mezőnyből. ”

Fiú serdülő, Zelei Botond

2021.12.07. Mezőkövesdi KC – FTC 24-29 (Félidőben: 14-15)

Mezőkövesdi KC: Nick Márk Bendegúz, Illés Nándor (kapusok) , Fogas Márton, Lukács Zsombor 2 , Vereb Máté Tamás 2 , Marczis László 1 , Vizi Hunor Levente 4 , Mező Balázs 6 , Orosz Levente 1 , Dócs Árpád, Safranka Zalán, Pető Botond 1, Vincze Péter 7.

Kiállítások: 4 perc

Hétméteresek: 5/2

” Alapvetően jó mérkőzést játszottunk, és sajnos maradt bent újra pont hiszen volt reális esélyünk a győzelemre. Árpi korán kiszállt piros lappal sajnos jogos volt, legalábbis az én szemszögemből is úgy tűnt, a hiányát a végjátékban éreztük igazán. Volt egy 10 perces zárlatunk elől, ezt ezen a meccsen nem bírtuk el még úgy sem, hogy Nándi szenzációsan védett. Az ellenfél irányítójának Tóth Levinek jobbulást kívánok a klub nevében, reméljük nem súlyos a sérülése és minél előbb újra játszani tud. ”

Leány serdülő, Horváth Loránd

2021.11.27. Nyíradony VVTK – Mezőkövesdi KC 15-19 (Félidőben: 8-9)

“Gyengén kézilabdáztunk, de a lényeg, hogy sikerült elhoznunk a 2 pontot!”

2021.12.03. Mezőkövesdi KC – Gyöngyösi KK 17-27 (Félidőben: 9-13)

” Az eddig veretlen Gyöngyös csapatát fogadtuk hazai pályán az utolsó fordulóban. Rosszul kezdtük a mérkőzést, de aztán felvettük a ritmust és a félidő végére felzárkóztunk 4 gólra. A második játékrészben amíg bírtuk tartottuk magunkat a jó erőkből álló ellenféllel szemben, de az utolsó 10 percre elfogytunk és kinyílt az olló a két csapat között. Köszönjük szépen a kilátogató szurkolóknak és a Magiconak, hogy ilyen jó hangulatot teremtettek nekünk! ”

Fiú U14, U15 , Marius Breazu

2021.11.28. Fiú U14 Szeged, Városi Stadion

Gyöngyösi KK – Mezőkövesdi KC 25-21 (Félidőben: 12-10)

Pick Szeged – Mezőkövesdi KC 29-13 (Félidőben: 13-8)

” Vasárnap, 11.28-án Szegeden volt U14-es csapatunk idei utolsó mérkőzésnapja. Az első meccsen a gyöngyösiek ellen egyenrangúan játszottak fiaink az ellenféllel. A vége felé néhány pontatlanság miatt a Gyöngyösi csapat győzött. A második meccsen a mieink a bajnokság legjobb csapata ellen, a hibákat egymás után produkálták, amit az ellenfél kihasznált, így a végeredmény csak azt lepheti meg, aki nem látta a meccset. ”

2021.12.05. Fiú U15 Hajdúnánás, Somorjai László Sportcsarnok

Mezőkövesdi KC – Kisvárdai KC 45-15 (Félidőben: 21-7)

Nyíregyházi SN 2 – Mezőkövesdi KC 16-38 (Félidőben: 6-18)

” U15-ös csapatunk Hajdúnánáson játszotta az év utolsó hivatalos mérkőzéseit, két várt győzelmet aratva, így csapatunk 10 lejátszott mérkőzésen 10 győzelemmel zárta a bajnokság első részét. A felsőházi mérkőzések február 19-20-ai hétvégén kezdődnek. Csapatunk igazi esélyese az első helyek egyikének. ”

Leány U12, Szabó Lilla

2021.11.28. Leány U12 Hajdúnánás, Hódos Imre Sport és Rendezvénycsarnok

Mezőkövesdi KC – SRKG Alapítvány 22-11 (Félidőben: 10-6)

Tiszavasvári Sportegyesület – Mezőkövesdi KC 17-11 (Félidőben: 9-9)

” 11.28-án Hajdúnánáson került megrendezésre a következő bajnoki forduló. Első mérkőzésünket a Sárospatak, a második mérkőzésünket a Tiszavasvári csapata ellen vívtuk. Elmondható mindkét mérkőzésről, hogy igazi csapatként harcoltak a lányok, mindenki, aki pályán volt oda tette magát és igyekezett a legjobbját nyújtani. Kevés technikai hibával játszottuk a mérkőzéseinket. Támadásban voltak pontatlan befejezések, de ezeket igyekeztünk védekezésben kijavítani! Büszke vagyok rájuk, eredményektől függetlenül, hiszen mindenki kitette a szívét a pályára!

Fiú U11, Panyi Loránd

” December 04-én szombaton Putnokra utazott fiú U11-es csapatunk. Ezen a hétvégén sem jött volna össze a létszám az U10 csapat segítségé nélkül. Ezúton is szeretném megköszönni a közreműködést! A kezdeti nehézségek után, 9 fővel vágtunk neki az útnak. Az első mérkőzésen a barcikai fiatalok ellen az öltözőben maradtak a fiúk, sajnos tudásunk alatt teljesítettünk, igaz ismét új helyzetben volt a csapat. Védekezés egy félidőn keresztül nem volt, támadásban is bizonytalanok voltunk. A 2.félidőben már szorossá tettük a mérkőzést. A 2.meccsen a Gyöngyösi csapat ellen mérhettük fel, hol is tartunk. Ezen a mérkőzésen is voltak hiányosságok, de teljesen más képet festettek a srácok. Nagyot küzdöttek, összeállt a védekezés, támadásban is voltak szép dolgok, ügyes megoldások. A szélső játékunkra nagyobb hangsúlyt kell fektetni az elkövetkezendő időszakban. Összességében sokkal jobban teljesítettek a fiúk, mint gondoltam volna, hiszen a fél csapat ismét hiányzott, az 1.mérkőzés döcögőssége ellenére nagyon büszke vagyok rájuk! Remélem tavasszal hasonlóan folytathatjuk tovább! Hajrá MKC! ”

Fiú U10, Mező Gábor

” U10-es fiaink is elkezdték a bajnoki fordulót! Az első forduló Ózdon került megrendezésre, 2021.11.28-án. Az előzményekhez hozzátartozik, hogy sajnos nagyon kevés meccset játszottak ezek a srácok, így nem is volt meglepő, hogy sok-sok alapvető hibát követtek el. Mind technikai, mind pedig sebességbeli hiányosságok voltak. Ezekből elsősorban az első meccsen volt több, míg a második mérkőzésen már voltak szép és gyors megoldások. A bátorsággal is voltak problémáink, hiszen idegen gyerekek ellen megcsinálni az edzésen gyakoroltakat sosem egyszerű. Összességében meg vagyok elégedve a fiúkkal, ez egy remek első forduló volt! Hajrá MKC! ”