Marius Breazu, Fiú U15

Szombaton Debrecenben folytatódott az U15-ös regionális bajnokság. Papírforma szerint a legnehezebb ellenfelekkel találkoztunk és ez a pályán be is igazolódott. Az első meccsen a házigazda DEAC volt az ellenfelünk, amely előtt végig fiaink vezettek, de nem túl nagy különbséggel (a legnagyobb a 41. percben volt, 24-20), ami köszönhető volt a “baráti” játékvezetésnek, amelyből a két helyi játékvezető az ellenfélnek segített. A Hajdúszoboszló ellen is ugyanilyen nehéz volt, leszámítva csapatunk nagyon jó periódusát (11-6-ra vezettünk a 16. percben). Nagyon kiegyenlített volt a játék, különösen a második félidőben (csak 10 gólt szereztünk!). A Hajdúszoboszló csapata még vezetni is tudott, igaz, csak egyszer (18-19 a 36. percben), de így is a mieink voltak jobbak és 5 másodperccel a vége előtt Halmai Zsombor szerezte a győztes gólt! Lehet mondani, hogy a fiaink “angyalok és démonok” voltak mindkét meccsen. Nagyon jó pillanatokat váltogattak, főleg a támadásban, néhány nagyon gyengével a védekezésben. Említést érdemel még a csapat küzdőereje és a fontos pillanatokban való koncentrálás. E két dolog, ami sokat segített a két győzelem megszerzésében, amivel veretlenül az első helyen állunk. A következő játéknapot április 9-én rendezik Nádudvaron, ahol a Balmazújváros KK és a Borsodi SK csapatával találkozunk.”

Mezőkövesdi KC – Debreceni EAC 26-25

Akarat Sportkör Hajdúszoboszló – Mezőkövesdi KC 24-25

Mező Gábor, Fiú U13

” 2022.03.27-én hazai pályán játszhattak az U13-as fiúk. Az első mérkőzést a Gyöngyös KK csapata ellen játszottuk. Nagyon nagy sebességű, harcos mérkőzésen egy góllal maradtunk alul. Sajnos a helyzetkihasználásunk rosszabb volt, mint ellenfelünké, de nagyon meg voltam elégedve a fiúkkal. A második meccs a Balassagyarmat kézisei ellen játszottuk, ami már nem követelt akkora játék sebességet. Végig kiegyensúlyozott játékkal, magabiztosan nyertük! Gratulálok a fiúknak! Hajrá MKC! ”

Mezőkövesdi KC- Gyöngyösi KK 17-18

Balassagyarmati Kábel SE – Mezőkövesdi KC 18-26

Horváth Loránd, Leány U13

” Vasárnap Gyöngyösre utaztunk, ahol a hazai csapattal és Füzesabonnyal mérkőztünk meg. Mindkét mérkőzésen rendkívül jól kézilabdáztunk, mind védekezésben, mind pedig támadásban. Gratulálok a lányoknak, az idén most kézilabdáztunk a legjobban! ”

Mezőkövesdi KC – Gyöngyösi KK 23-17

Kavics – Füzesabonyi SC – Mezőkövesdi KC 20-18

Panyi Loránd, Fiú U11

” Március 27-én vasárnap Kazincbarcikán voltunk fordulón az U11-es fiú csapattal. A Hatvan és a DVTK ifjoncaival mérhettük össze az erőinket. Sajnos 3 fő ismét hiányzott a csapatból, remélem mielőbb gyógyulnak, de így is nagyon jó teljesítményt nyújtottak a gyerkőcök. Kellemessé tették a napom! Köszönöm nekik! Hibák ugyan voltak, de ez elengedhetetlen. Nálam az egész CSAPAT nagybetűs! Ügyes megoldásokkal, egyre inkább csapatként funkcionálva játszottak. Ezen a két mérkőzésen még inkább jellemző volt, hogy a jobb helyzetben lévő társnak tudtunk passzolni. Hétről – hétre egyre jobban működünk, mint csapat. Ennek igazán örülök! Remélem, így tudunk haladni tovább. Köszönöm fiúk, hajrá MKC! ”

Szabó Lilla, Leány U11

” Hétvégén Putnokon rendezték meg a bajnokság következő játéknapját. Első mérkőzésünk az Eszterházy csapatával volt. Lendületesen kézilabdáztunk, igaz az első pár percben még nem igazán ébredtünk fel. Védekezésben igyekezetek a lányok a kért dolgokat megcsinálni. A második mérkőzésünket a Gyöngyös csapatával vívtuk. Az első mérkőzéshez képest bátortalanul játszottunk, a védekezésünk sem állt össze. Kiemelném Kovács Kirát, akinek az első mérkőzései voltak kapus poszton, de nagyon sokat segített a csapatnak. A következő játéknap április 9-én kerül megrendezésre Salgótarjánban. ”