Marius Breazu, Fiú U15

” Vasárnap volt az első mérkőzés az U15-ös felsőházi bajnokságban, ahol találkoztunk legrégebbi ismerőseinkkel, a BSK-DVTK-val és a Nyíregyházi SN-vel, olyan csapatokkal, amelyekkel a selejtezőcsoportban játszottunk és amelyeket akkor és most is legyőztünk. A Miskolc ellen keményen küzdöttünk, az első félidő eléggé kiegyenlített volt, de végül a szünetben vezettünk (14-12). A második félidő első 5 perce volt a legfontosabb, ez a periódus 6-1-re sikerült csapatunknak, a jóval határozottabb védekezésnek és az eredményes indításoknak köszönhetően. Ez a különbség a mérkőzés végéig kitartott, 30 – 22-re nyertünk. A Nyíregyháza ellen sokkal jobban kezdtünk (7-2, 7. percben), ami után valaki “lekapcsolta a villanyt” és az első félidőt az ellenfél nyerte (13-15). A második félidő eleje – akárcsak az első meccsen – meghatározó volt a végeredmény kialakításában. Az első 10 percben ismét az MKC-nak sikerült pozitív eredményt elérnie (8-3), ami meg is hozta az eredményt és a mérkőzés végén a győzelmet 26 -22 . Március 26-án Debrecenben játsszuk a bajnoki derbyt a helyi DEAC csapatával, amely fiainkhoz hasonlóan eddig veretlen.”

Mezőkövesdi KC – Borsod Sport Klub – DVTK 30-22

Nyíregyházi SN Kft. 1 – Mezőkövesdi KC 22-26

Mező Gábor, Fiú U13

” 2022.03.05-én FU13-as csapatunk is elkezdte a tavaszi fordulót! Az első mérkőzést az Eger VSI csapata ellen játszottuk. Remek kezdéssel, nagy küzdéssel, ráerőltetve az ellenfélre a tempónkat nyertük a meccset. A második mérkőzés az Egri SBS csapata ellen játszottuk. Hasonlóan jól és nagy sebességgel játszva, még kevesebb hibával szintén nyertük a találkozót. Úgy vélem igazi csapatként küzdöttek a fiúk és külön kiemelném a stabilan jó kapusteljesítményt. Gratulálok a srácoknak! Hajrá MKC! ”

Mezőkövesdi KC – Eger VSI 22-19

Mezőkövesdi KC-Eger SBS 23-16

Horváth Loránd, Leány U13

” A tavaszi szezon első fordulóját hazai pályán játszhattuk. Az első mérkőzésünket a Borsod SK, a másodikat a Lóci DSE csapatával vívtuk. A sok technikai hiba és kimaradt helyzetek megnehezítették a dolgunkat, illetve a védekezésünkben is voltak hiányosságok. Dolgozunk tovább, hibáinkat javítjuk! ”

Borsod SK – Mezőkövesdi KC 17-13

Mezőkövesdi KC – Lóci DSE 19-24

Panyi Loránd, Fiú U11

” 03.06-án vasárnap az U11-es fiú csapattal Hatvanban vendégeskedtünk. 2 mérkőzést játszottunk ismét, a DVTK és Kazincbarcika ifjoncaival. Igaz ugyan, hogy sok “ki nem kényszerített hibát” vétettünk, de összességében azt tudom mondani, hogy egyre bátrabbak és ügyesebbek a fiúk. Mindkét mérkőzést végig kézben tartva, magabiztosan játszottunk. Szép akció és lerohanás gólok is voltak, már nem csak egyéni és páros, alkalmanként 3- as kapcsolatokból is. Remélem továbbra is tudunk így haladni előre, mert a betegség és karanténok miatti edzéslátogatottság okozott némi fejtörést a múltban. Szép volt fiúk, hajrá MKC! ”

Szabó Lilla, Leány U11

” Az U11-es leány csapattal Kazincbarcikára látogattunk, ahol a tavaszi szezon első fordulója került megrendezésre. Első mérkőzésünket a Putnok csapata ellen a másodikat a Beszterce ellen vívtuk. Elmondható összességében, hogy bátran kézilabdáztunk, támadásban és védekezésben is igyekeztek a lányok a maximumot kihozni. Kiemelném Jacsó Pannát, aki igazi vezéregyénisége volt a csapatnak, de mindenki, aki a pályán volt hozzá tudott tenni a mérkőzéshez. Gratulálok a lányoknak, hajrá MKC! ”

Gáspárné Nyitrai Éva, Fiú U9, Fiú U8

” 2022.03.05-én, szombaton Egerben a Pásztorvölgyi Gimnáziumban került sor a Heves Megyei Kézilabda szövetség által, a 8-9 éves korosztálynak megrendezett kézilabda tornára. Az U8 csapatunk mindkét meccset az Egri VSI ellen játszotta. Bátran és lelkesen kézilabdáztak, mindenki meg tudta mutatni mennyit fejlődött. Fantasztikus, ügyes csapatjátékkal, végig mi irányítva, nagyon szép megoldásokkal nyertük meg mindkét meccset. Az U9 csapatunk az Egri VSI ellen játszotta az első meccset. Nagy önbizalommal és könnyedén játszottak, sok gólt tudtunk szerezni. Sajnos 1-2 gól különbséggel mi maradtunk alul, de egyáltalán nem vagyok elégedetlen a játékunkkal! A második meccsen a DVTK Kkft. fiaival mérhettük össze tudásunkat. Ügyes egyéni teljesítményekkel, felszabadult játékkal, bezsebeltük a győzelmet. Összességében elmondható, hogy sokat fejlődtek a gyerekek, védekezésben kitettek magukért, valamint a kapusteljesítmények is kiemelkedőek voltak. Nagyon élvezték a játékot, mind a gyereket, mind a szülők. Köszönjük a szurkolást! Gratulálok a bátor játékhoz a csapatoknak! Biztató nap volt! Hajrá MKC! ”

Duchony Tímea, Leány U9, Leány U8

” Az U8 és az U9 és lányok Egerbe, a Pásztorvölgyi gimibe utaztak az első fordulóra. A kisebbek először az Eszterházy csapatával játszottak, nagyon ügyesen. Elszántak és határozottak voltak a kislányok. Második mérkőzésük a BSK ellen már nehezebben indult, több volt a technikai hiba, a pontatlan átadások és a védekezésünk is gyengébbre sikerült, azonban a meccs második félidejében minden feljavult, jobban összpontosítottunk. Dicséret illeti a lányokat, sokat fejlődtek a KESI Kupa óta. Az U9- lányok mindkét meccsen nagyon lelkesek voltak, fantasztikusan kézilabdáztak, kapusunk nagyon jól védett. Minden gólnak együtt örült a csapat. A betegségek miatt, sok játékidő jutott mindkét korosztály játékosainak. Külön öröm, hogy Guba Gréta a nagyobban között is megállta a helyét! ”