Felnőtt csapatunk 24-29-re legyőzte a Pécsi VSE együttesét az alsóházi rájátszás 8. fordulójában. Az első félidőben kiegyenlített volt a találkozó, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Jelentős előnyre egyik fél sem tudott szert tenni. A félidő 14-13-as hazai vezetést eredményezett. A második félidő első részében is tartott a kiélezett harc, az 50. perchez közeledve azonban sikerült 4 góllal ellépnünk. Ez a különbség kitartott a mérkőzés végéig. Az utolsó kövesdi találalot Kátai Richárd szerezte a mérkőzés 59. percében. Drizner Péter vezetőedzőt kértük, értékelje a látottakat.

” Gratulálok a csapatnak, nehéz körülmények között hoztuk a kötelező győzelmet. Nagyon töredezett volt végig a játék, rengeteget kellett törölni a nagy meleg miatt, valamint a kijelző is többször meghibásodott, ráadásként az eredmény is kétszer rossz volt a második félidőben, amik miatt sokszor állt a játék, nehéz volt megtalálni a ritmust elsősorban támadásban. A második félidőben szerencsére fokozatosan sikerült felőrölni a Pécs ellenállását és megnyugtató 4-5 gólos előnyt tudtunk kiépíteni az utolsó percekre. Jövő héten hasonló mérkőzés vár ránk hazai pályán a Komárom ellen, ahol szintén csak a két pont az elfogadható. ” – Drizner Péter, vezetőedző

Pécsi VSE – Mezőkövesdi KC 24-29 (Félidőben: 14-13)

Pécsi VSE: Kanics Milán, Szilágyi Benjamin, Dencs Balázs (kapusok) , Kovácsevics István 2 , Bujtár Ádám 4 , Vass Ákos Dániel 4 , Ernei Bence 7 , Csuba Koppány, Papp Botond 2 , Szép Milán 3 , Apostolow András 1 , Metcz Dávid 1 , Illés Levente.

Kiállítások: 4 perc

Hétméteresek: 2/2

Mezőkövesdi KC: Pelyhe Patrik József, Varga István, Illés Nándor (kapusok) , Bakó Bence Norbert, Csörgő Kristóf 6 , Rosta Bálint 1 , Boda Tamás Márton 1 , Kátai Richárd 7 , Szabó Dániel 7 , Sütő Olivér Döme, Vereb Máté Tamás, Zelei Botond 3 , Dócs Árpád, Gyallai Bercel, Dobi Sándor 4.