Felnőtt csapatunk 30-26-ra legyőzte hazai pályán a Füzesabony SC együttesét az idei szezon első felkészülési mérkőzésén. Az első félidőt a vendég csapat kezdte jobban, a 6. percben már át is tudta venni a vezetést. Előnyét sikerült 6 gólosra növelnie. A félidő végéhez közeledve megkezdtük a felzárkózást, a 6 gólos különbség 3-ra csökkent. A második félidőre 15-18-as füzesabonyi vezetéssel fordultak a csapatok. A második játékrészt a kövesdiek kezdték jobban, 7 perc játék után már sikerült átvenniük a vezetést. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok. A mérkőzés végéhez közeledve előnyünk tovább növekedett, így az első felkészülési mérkőzés 30-26-os hazai győzelmet eredményezett. Felnőtt csapatunk vezetőedzőjét, Drizner Pétert kértük, értékelje a látottakat.

” Nagyon gyenge első húsz percet játszottunk, alapvető hiányosságaink voltak elsősorban a játékhelyzetek felismerésében, így teljesen megérdemelten vezetett 5-6 góllal a Füzesabony. Az első félidő végén már kezdtük átvenni az irányítást, de a játék még továbbra sem volt kellőképpen gördülékeny. A második félidőben már keményebb volt a védekezésünk, a fiatalok is szépen dolgoztak, ennek köszönhetően sikerült megfordítani a mérkőzést. ” – Drizner Péter, vezetőedző

Mezőkövesdi KC – Füzesabonyi SC 30-26 (Félidőben: 15-18)

Mezőkövesdi KC: Pelyhe Patrik József 1 , Ulicsinyi Péter (kapusok) , Szabó Patrik, Kátai Richárd 9 , Dócs Árpád 3 , Nagy Norbert 2 , Nagy Zsolt 1 , Nyitrai János, Dobi Sándor 7 , Zelei Botond 1 , Kocsis Marcell 2 , Szabó Dániel 2 , Vereb Máté Tamás 1 , Bakó Bence Norbert, Bartók Botond, Horváth Loránd 1.

Kiállítások: 4 perc

Hétméteresek: 6/6

Füzesabonyi SC: Tóth Koppány, Gulyás Levente, Szabó Patrik (kapusok) , Molnár Martin 7 , Bajzáth Zsombor, Nagy Balázs 3 , Angyal Attila, Péter Attila 1 , Blazsek Milán 4 , Tamás Tamás 2 , Varjú Péter 3 , Igó Ádám 2 , Hevér Tibor 2 , Antal Csaba, Halász Szabolcs 2 , Major Attila.

Kiállítások: 8 perc