Gyöngyösi győzelmünkkel a következő körbe kerültünk, ahol a tét a Final Four-ba jutás lesz már.

A Tatabánya, Veszprém, Szeged, Balatonfüred, Csurgó, Fradi és Komló mellé csapatunk csatlakozott a Magyar Kupa következő fordulójába.

Ezen a héten két alkalommal is összecsapunk a gyöngyösi alakulattal, amelynek első felvonása ma került megrendezésre, a mi szempontunkból idegenben.

Nem indult jól a találkozó, a Gyöngyös játszott a szokásos rohanásos játékát, ráadásul Dávid Máté a 14. percben piros lapot kapott szabálytalanságért, így foghíjas csapatunk meg is fogyatkozott.

Nem adtuk azonban olcsón magunkat és elkezdtük a felzárkózást, amelynek eredményeképpen a félidőben döntetlen állás szerepelt a kijelzőn.

A 2. félidőben aztán átvettük az irányítást, Mojsilov ziccert ziccer után hárított, már 5 gól is volt a különbség a mieinknek. Még egy utolsó rohamot indított a Konkoly – legénység, de ez már kevésnek bizonyult: 26-28 arányú győzelmet arattunk, amellyel a Magyar Kupa V. fordulójába léptünk.

A mérkőzés statisztikája IDE KATTINTVA megtekinthető.

A következő forduló sorsolása december 11.-én lesz a Magyar Kézilabda Szövetség székházában. Tekintve, hogy már csak I. osztályú csapatok állnak harcban, így akár hazai pályán, akár idegenben is játszunk: mindenképpen 1 mérkőzésen dől el majd a párharc. A vendégek számára akár a döntetlen is továbbjutást eredményez majd.

A mérkőzés hivatalos játéknapja 2020. március 11. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy eddig a napig kell lejátszani a mérkőzést, azonban a két csapat korábbi dátumban is megegyezhet.