Felnőtt csapatunk 27-29-re legyőzte a Ceglédi KKSE együttesét. A mérkőzés az őszi szezonból került halasztásra. Az elejétől fogva egy nagyon kemény és küzdelmes találkozót lehetett látni. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, jelentős előnyre nem tudott egyik fél sem szert tenni. Az első félidő 16-16-os döntetlent eredményezett. A második félidőt a Kövesd kezdte jobban, sikerült 5 góllal ellépni a Ceglédtől. Dobi Sándor 59. percben lőtt találatával állt be a 27-29-es kövesdi siker. Felnőtt csapatunk vezetőedzője, Drizner Péter, továbbá Jancsó Nándor és Kátai Richárd értékelték a mérkőzést.

” Létfontosságú mérkőzést tudtunk megnyerni, így versenybe maradtunk a felsőházért vívott csatában. Nagyon kiélezett lesz, mert jelenleg 4-5 csapat pályázik egy kiadó helyre. Reméljük, hogy mi is bele fogunk tudni szólni az utolsó fordulóig az 5. hely kérdésébe. A mérkőzésen döntő volt, hogy végig taktikusan tudtunk játszani. Elől türelmesek voltunk, viszonylag kevés labdát adtunk el, illetve a helyzeteinket is jó százalékkal értékesítettük. Hátul a védekezésünk 40-45 percig nagyon kemény volt, nagyon komoly munkát végeztek a fiúk. Ehhez gratulálok nekik, de tudjuk mindannyian, hogy ez egy pici részsiker és még nagyon messze van az, hogy meglegyen a bennmaradás. ” – Drizner Péter, vezetőedző

” Tegnap olyan mérkőzést játszottunk, amilyenre előzetesen számítottunk. Nagyon kemény és taktikus meccs volt belülről. Minden gólunkért meg kellett szenvedni. Szerencsére a korai kiállítás nem zavart meg minket, de ennek ellenére egy nagyon komoly mérkőzésen vagyunk túl, ahol szerencsére mi tudtunk felül kerekedni a végére. Ezzel nagyon fontos lépést tettünk meg a bajnokságban. Mindannyian tudtuk, hogy mekkora jelentősége van ennek a találkozónak, mindezek ellenére jól tudtuk kezelni ezt a nyomást és ezért büszke is vagyok a csapatra, hogy nem ment át kapkodásba és túl akarásba, talán ez lehetett a döntő tényező, ami miatt tegnap felénk billent az eredmény. Külön ki szeretném emelni a fantasztikus szurkoló táborunkat, akik a hétköznap ellenére ellátogattak idegenbe és a meccs legnehezebb periódusaiban is mellettünk álltak! ” – Jancsó Nándor, a Mezőkövesdi KC játékosa

” Egy nagyon kemény és fontos mérkőzésen vagyunk túl. Igyekeztünk keményen tartani a védekezésünket, ami szerintem egész jól sikerült, igaz voltak kisebb hullámvölgyek, amiket át tudtunk vészelni. Támadásban higgadtan és kevés technikai hibával sikerült játszani, ami által kevesebb könnyű gólt kaptunk most, mint a múltkori Magyar Kupa mérkőzésen, ezért sikerült ezen a kiélezett és szoros mérkőzésen győzelmet aratnunk a Cegléd csapata ellen. Köszönjük mindenkinek, aki kilátogatott a mérkőzésre és buzdított minket! – Kátai Richárd, a Mezőkövesdi KC játékosa

Férfi NB I/B – kelet

Ceglédi KKSE – Mezőkövesdi KC 27-29 (Félidőben:16-16)

Ceglédi KKSE: Kránitz Zoltán, Tamási Zsolt Lajos (kapusok) , Pásztor Ákos 1 , Tóth Norbert 2 , Simányi Péter, Csomor Tamás, Tóth Patrik 5 , Gyene Norbert, Szepesi István 9 , Mazák Martin 1 , Ács Péter 5 , Kállai Martin 3 , Teleki Levente 1.

Kiállítások: 8 perc

Hétméteresek: 6/4

Mezőkövesdi KC: Illés Nándor, Nagy Dominik, Varga István (kapusok) , Jancsó Nándor 6 , Bakó Bence Norbert, Gulácsi Bálint, Csörgő Kristóf 7 , Rosta Bálint 4 , Boda Tamás Márton 1 , Kátai Richárd 7 , Szabó Dániel, Mező Balázs, Zelei Botond 1 , Dócs Árpád, Gyallai Bercel 2 , Dobi Sándor 1.

Kiállítások: 10 perc