Felnőtt csapatunk 30-29-re kikapott a Balatonfüred vendégeként az alsóházi rájátszás 2. fordulójában. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, jelentős előnyre egyik fél sem tudott szert tenni. A második játékrészre 14-12-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidőt a hazai együttes kezdte jobban, sikerült tovább növelni előnyét. 5 perccel a találkozó vége előtt 5 góllal is vezettek, de sikerült faragni hátrányunkból. Zelei Botond utolsó percben szerzett góljával állt be a 30-29-es végeredmény. Drizner Péter vezetőedző értékelte a látottakat.

” Mindkét félidőben volt egy 8-10 perc, amikor rosszul játszottunk, ezeket könyörtelenül kihasználta a Balatonfüred. Sokkal nagyobb taktikai fegyelemmel kellett volna játszani, elsősorban a lövésválasztásnál. Több kell mindenkitől, különben ki fogunk esni. ” – Drizner Péter, vezetőedző

BFKA – Balatonfüred- Mezőkövesdi KC 30-29 (Félidőben: 14-12)

BFKA-Balatonfüred: Ágoston Áron 1 , Hermann Ákos (kapusok), Kovács Bence, Fadhle Helmi, Jánosi Tamás 5 , Szmetán Máté 6 , Mellák Bence Zoltán 1 , Valler Kristóf Zoltán 1 , Klucsik Máté Márk 2 , Gálfi Szilárd 2 , Tóth Noel, Kepess János Marcell 9 , Frauenberger Benedek, Hutvágner Ákos, Tóth Axel, Határ Péter 3.

Kiállítások: 8 perc

Hétméteresek: 3/0

Mezőkövesdi KC: Varga István, Nagy Dominik, Pelyhe Patrik József (kapusok) , Nkousa Dávid Luc 3 , Csörgő Kristóf 1 , Rosta Bálint 5 , Boda Tamás Márton, Kátai Richárd 8 , Szabó Dániel 3 , Sütő Olivér Döme, Vereb Máté Tamás, Zelei Botond 2 , Dócs Árpád, Gyallai Bercel 1, Dobi Sándor 6.

Kiállítások: 4 perc