Az alábbi cikkben olvasható U14-es csapatunk hétvégi mérkőzéseinek értékelése edzőjétől, Marius Breazutól.

” A vasárnapi meccsek érdekesek voltak csapatunk szempontjából. Először azért, mert a csoport legerősebb ellenfeleivel találkoztunk, majd azért, mert több, mint három hónap szünet után bajnoki mérkőzéseket játszottunk. Gyöngyös ellen (végeredmény 17-17) jó minőségű játék volt. A félidőben három góllal vezetett a Gyöngyös, de két perccel a vége előtt sikerült két góllal vezetnünk. Ez az előny sajnos nem tudott fennmaradni a mérkőzés végéig. A felzárkózás azonban azt mutatja, hogy csapatunk jó harci erővel rendelkezik, ami valószínűleg hasznos lesz a jövőben. A második mérkőzésen az Alsózsolca csapata ellen, (17-18 veszítettünk) jobb eredményt érhettünk volna el, ha nem kockáztattunk volna a meccs végén. Megtettem azonban, mert kíváncsi voltam, hogyan reagál a csapat a maximális nyomás pillanatában. Szerintem jobb, ha a fiúk megszokják ezeket a rendkívüli helyzeteket, mint sem megelégszenek a veszteségtől való félelemmel elért pozitív eredménnyel. Pozitív pont, hogy a 12 mezőnyjátékos közül 10 legalább egy gólt szerzett. Ez is azt mutatja, hogy jól tettük, amikor úgy gondoltuk, hogy a mérkőzéseken 14 játékost írunk be a versenyjegyzőkönyvbe, még akkor is, ha a végeredmény nem mindig lesz kedvező számunkra. E két meccs után általános következtetések lennének. Még mindig sok dolgunk van a nyitott védekezés megoldásában, a támadásban pedig sok volt a technikai hiba. ” – Marius Breazu, vezetőedző

Fiú U14 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok

Gyöngyösi KK – Mezőkövesdi KC 17-17 ( Félidőben: 10-7)

Gyöngyösi KK: Erdei Szabolcs, Széles Gergő (kapusok) , Huba Zombor 2 , Záray Zalán 2 , Kiss Zorán 1 , Landor Balázs 1 , Lantos Áron, Pernyész Ákos 6 , Major Roland, Szabó Péter, Szécsényi Szilárd, Scitovszky Bálint Endre, Varga Balázs 3 , Budai Dávid István 2.

Hétméteresek: 2/2

Kiállítások: 2 perc

Mezőkövesdi KC: Kriston Milán Gábor, Orosz Dominik (kapusok) , Gacsó Gergely, Halmai Zsombor, Kriston Richárd 4 , Pető Zétény 4 , Molnár Kristóf, Fogas Márton 3, Sallai Levente, Kriston Kristóf 2 , Hegyi Botond 1 , Márton Milán 1 , Nagy Zoltán 1, Tóth Botond 1.

Hétméteresek: 3/3

Kiállítások: 4 perc

Mezőkövesdi KC – Alsózsolcai KSC 17-18 (Félidőben: 7-7 )

Mezőkövesdi KC: Kriston Milán Gábor, Orosz Dominik (kapusok) , Kriston Richárd 3 , Halmai Zsombor 3 , Fogas Márton 2 , Sallai Levente 2 , Tóth Botond 2 , Gacsó Gergely 1 , Hegyi Botond 1 , Márton Milán 1 , Molnár Kristóf, Nagy Zoltán, Pető Zétény 1 , Kiss János Péter 1.

Hétméteresek: –

Kiállítások: –

Alsózsolcai KSC: Bajnóczi Péter (kapus) , Béres Levente Csaba 2 , Gárdonyi Balázs 4 , Hutter Balázs, Nádasi Tamás 1 , Nagy Teofil 9 , Nehézy Dániel 1, Ruzsvánszky Róbert 1.