Idegenben szereztünk pontot egyik közvetlen riválisunk otthonában.

Nem túl jó előjelekkel készültünk a rangadóra, ugyanis Zelei Botond térde megsérült az Eger elleni Liga Kupa mérkőzésen, így rá nem számíthatott Buday Dániel vezetőedző.

Radnic és Halilbegovic számára ez volt közösen az első bajnoki mérkőzés, így a belső posztokon idegenlégiósokkal kezdtük a meccset. Nem potyogtak a gólok, a mérkőzés elején 3 gólos előnyt épített fel a Cegléd, amelyet egy időkérés után sikerült egalizálnunk.

Pásztor és Tamási is parádézott a kapuban, ennek eredményeként a félidőben 8-7 arányú hazai vezetést mutatott a kijelző.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: nagyon lassan potyogtak a gólok, öldöklő küzdelem zajlott a pályán, ahogy az várható is volt egy ilyen meccstől. Mindkét csapat érezte, hogy nagy a tét, 2 ponttal bármelyik együttes nagy lépést tehetett volna előre.

A vendéglátóknál Zobec és Gábor volt elemében, nálunk pedig Horváth lőtte a gólokat. A kapusok továbbra is nagy formában játszottak, ennek köszönhetően egyik együttes sem tudta 1 gólnál jobban leszakítani ellenfelét.

Radnic is megsérült, le is kellett vinni, majd be az öltözőbe, ezzel a támadásbéli variációk száma nagyon leszűkült Buday mester számára.

A meccs végén aztán kettős emberhátrányba kerültünk, Martins és Kovács Bence kapott kiállítást. Időt kért a Cegléd szakvezetése, majd Pocsai ziccere maradt ki az utolsó másodpercekben, amivel beállt a 20-20 arányú döntetlen és ezzel a pontosztozkodás.

A mérkőzés statisztikája IDE KATTINTVA érhető el!

Edzői értékelések /Video: Ceglédi KKSE Facebook oldal/