Csapatunk a hétvégén Vágsellyén vendégszerepel, eleget téve a helyi csapat, a HKM Sala invitálásának.

Több, mint 4 órás utazás után érkeztünk meg Vágsellyére, ahol egy rövid szieszta után már indultunk is a csarnokba, hogy felkészüljünk a mérkőzésre. A szlovák csapatban a két, talán legnevesebb játékos a két beálló: Dudás és a korábban Egerben is éveket eltöltő Petro mellett fiatalok viszik a prímet leginkább.

Előttünk a fehérvári lányok is összecsaptak a helyi női csapattal és 9 gólos győzelmet arattak.

Védekezéssel kezdtük a meccset, majd néhány perc és Jancsó-féle indulás-büntető kombináció után máris 1-5 eredményt mutatott a kijelző, állva maradt a szlovák csapat. Ezt követően aztán kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, Buday Dániel is forgatta a csapatot, így felzárkóztak a vendéglátók, végül a vezetést is átvették a félidőre.

A második játékrészre aztán megújult játékkal jöttünk ki, magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és bár sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül -köszönhetően Koppány védéseinek és agresszív védekezésünknek- sikerült 3 gólos győzelmet aratunk.

HKM Sala – Mezőkövesdi KC 22:25  (11:8)

HKM Sala: Ld:Michnewicz 3 (1), Dudás 6, Fodorean 5 (1),

Mezőkövesdi KC: Pásztor, Tóth (k) – Zelei 3, Rodic 3, Menyhárt, Horváth 1, Krivokapic 5 (1), Stankovic 3, Kovács B. 1, Kovács P. 1, Jancsó 4 (2), Martins 1, Jóga 2, Dávid   Vezetőedző: Buday Dániel

Kiállítások: 2, illetve 4 perc

Büntetők: 3/2, illetve 4/3

Szombaton 10.30 órai kezdettel a találkozó visszavágójára kerül sor, melynek eredménye Facebook oldalunkon követhető lesz.