Háromgólos vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában az MKC, amely így hét ponttal vonul téli pihenőre.

Villámrajtot vett a Mezőkövesdi KC a Népligetben, ez köszönhető volt a kapuban remeklő Tóth Koppánynak, illetve az eredményes átlövéseknek. A Kövesd védekezése is sokkal jobb volt, mint bármikor az ősz folyamán, voltak labdaszerzések, megállító faultok. A vendégek előnye 2-3 gól volt a félidő nagy részében, sőt, a lefújás előtt tíz perccel hat, nyolc perccel pedig öt is volt a különbség (15-10). Ekkor azonban magára talált a hazai csapat, Paul ellen már nem jöttek be azok a távoli lövések, amelyek Pergernek megoldhatatlan feladatot jelentettek (néha egész megalázó gólokat kapott a ferencvárosi hálóőr). A hazaiak igazi vezére volt Buday Dániel, akinek lapos lövéseire nem talált ellenszert Tóth, Szabó viszont két hetesét is kivédte. Fontos tényező volt, hogy az utolsó másfél percet kettős emberhátrányban játszotta végig az MKC, olyan butaságnak köszönhetően például, hogy Juhász Zoltán fölöslegesen belerúgott a labdába. Az előnyt maximálisan kihasználta az FTC, hiszen háromról egy gólra zárkózott föl, szokás szerint az MKC a dudaszó előtt néhány másodperccel kapott egy gólt.
A második játékrészben végig Paul őrizte a Fradi kapuját, s Tóth is maradt a kövesdi ketrec előtt. Az MKC egygólos fórja egészen a negyvenedik percig megmaradt, a hazaiak pedig első alkalommal a 42-ben vezettek (20-19-re). A Kövesd fáradt, a Fradi védekezése összeállt, magas és átlőhetetlen falat húztak Bécsi és Fekete elé. Támadásban szélsőségek jellemezték az MKC-t, vagy passzívig ment az akció, vagy pedig elkapkodták a lövéseket. Bécsi viszont magabiztosan értékesítette a heteseket, az egyetlen kihagyott kövesdi büntető Feketéé volt, aki még az első félidőben lőtte Perger lábába a labdát. A Fradi négy perccel a vége előtt néggyel ment már, ekkor még egyszer megrázta magát Rosta István gárdája, s fölzárkózott kettőre. A védekezés ismét hatékony volt, Szabó is elkapta a fonalat, s leindításokból voltunk eredményesek. Az utolsó két percben megint emberhátrányba kerültünk (Rosta faultolta Kelecsevicset, hogy ápolni kellett), így nem maradt sansz a pontszerzésre. Ez volt az MKC történetének legszorosabb népligeti veresége.

FTC–SPOREK-MEZŐKÖVESDI KC 27–24 (14–15)
Kőbányai út, 200 néző. V: Szegedi, Unyatinszki
FTC: PAUL – Wieszt Zs., BENDÓ 5, BUDAY 7 (2), MAZÁK 5, KELECSEVICS 6, Németh T. 1. Cs: Perger (kapus), Czina, Bakos Gy. 2, Török 1, Lepsényi, Szöllősi Á., Kovács Á. Edző: Vladan Matics
MEZŐKÖVESD: TÓTH K. – Papp M. 2, Bécsi 5 (3), ROSTA M., Juhász K. 3, FEKETE 7, Juhász Z. 3. Cs: Szabó P. (kapus), Milicsevics 2, Rácz 1, Fülöp 1, Nyikes, Nyeste. Edző: Rosta István
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3