Újra 3 meccset játszott felnőtt csapatunk

A hét elején viszonoztuk a szívélyes szlovák vendéglátást és két meccset is játszottunk a HKM Sala (Vágsellye) csapatával. Ellenfelünk komoly játékerőt képvisel, jelenleg a szlovák nemzeti bajnokság 2. helyén állnak.

Elsőként szerda este mértük össze erőinket, amely meccs végül két gólos hazai sikerrel zárult. (28-26) Ezt követte egy közös vacsora a két csapatnák, majd másnap egy újabb meccs.

A csütörtöki találkozó végül izgalmas végjátékot hozott, azonban így is sikerült végül 30-29 arányú győzelmet aratnunk.

A közös ebéd után szlovák sporttársaink hazaindultak, mi pedig újult erővel vetettük magunkat a munkába, hiszen a hét utolsó erőpróbáján a DVTK – Eger csapata várt ránk.

A tét nagyon komoly volt, hiszen a hazaiak számára a győzelem jelenthetett továbbjutást, nekünk azonban a vereségen kívül bármilyen más eredmény elég lett volna.

Ennek szellemében kezdtek a csapatok, a mieink kicsit nehezebben lendültek játékba. Buday mester időt is kért, próbálta rendbe szedni a csapatot. Zelei Boti került pályára, aki nem sokkal később térd sérülést szenvedett. Pontos diágnózis még nincsen, amint többet tudunk, megosztujuk veletek.

Az első félidő kicsit gyámoltalanabb játéka után a második félidőben egy másik arcát mutatta a csapat, át is vettük a vezetést, ez azonban kérészéletű lett. Végül 26-24 arányban győzött a DVTK-Eger, ezzel a Gyöngyös mellett ők jutottak tovább a Liga Kupa egyenes kieséses szakaszába.