Újabb vereség

Szerző: mkc Kategória:

Hazai pályán kilenc góllal kapott ki az esélyesebb, éremre hajtó Tatabányától a Mezőkövesdi KC.

MEZŐKÖVESDI KC–TATABÁNYA-CARBONEX KC 19–28 (9–15)

Mezőkövesd, 700 néző. V: Horváth P., Marton

MEZŐKÖVESD: TÓTH K. – Fülöp, Milicsevics 2, Bécsi 4 (2), Juhász K., Fekete 3 (2), Juhász Z. 2. Cs: SZABÓ P. (kapus), Nyikes 2, Nyeste 2, Rácz, Molnár F. 2, Barta, Lezák 1, Zele 1 (1). Edző: Rosta István

TATABÁNYA: SZENTE – Harsányi 2 (1), Díaz 3, Lele Á. 2, PORDÁN 4, HALÁSZ M. 7, KEKEZOVICS 7. Cs: Melus (kapus), Kiss Á. 1, Szabó Gy., Kocsis Cs., Urban 1, Sutka 1, Dénes. Edző: Debre Viktor

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 14. p.: 2–7. 24. p.: 6–12. 34. p.: 9–17. 44. p.: 15–21. 52. p.: 17–23
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1

Jól kezdett a Mezőkövesd, Tóth Koppány zsinórban ötször védett, ezzel megdt  lehetőséget, hogy elhúzhasson ellenfelétől az MKC. A támadók azonban mindössze két helyzetet értékesítettek, emellett ziccert hibáztak és két technikai hibát is elkövettek. Ezt megbosszulta a Tatabánya, hiszen ezt követően hétszer találtak a kövesdi kapuba anélkül, hogy válasz érkezett volna a hazaiaktól. A különbség ezután megmaradt egészen a szünetig,támadásban csak néha voltak szép megoldások, nagyrészt feladták Szentének a labdát a mieink, s többször is eladták a játékszert. A félidő végén ismét Tóth Koppány védései kellettek ahhoz, hogy ne nőjön tovább a különbség.

A második félidőben állva hagyta ellenfelét a Tatabánya, hármat lőttek, míg a kövesdiek hetest és helyzeteket hibáztak, még emberelőnyből is rosszabbul jöttek ki. A kövesdi mezőnyjátékosok közül senki sem tudott vezérré válni,senki sem tudott kettőtől több akciógólt lőni. Bécsi 50 percig csak hetesből volt eredményes, igaz, támadásban az első félidő közepétől inkább már Nyeste volt benn, s Feketét is kiismerték a vendégek. A csapatban az első félidőben remeklő Koppányt váltó Szabó Péter védései tartották a lelket. Sorra Szentéé lettek az erőtlen kapura dobások. Egy-egy periódusban, percekre, még megcsillant a remény, hogy közelebb zárkózhat az MKC, de ekkor a jól védekező Tatabánya egyértelműsítette, hogy ma ki a jobb csapat. Az utolsó három találatot a vendégek vitték be, így kilencgólos vereséget szenvedett a Mezőkövesd.