Szepesi István első A válogatott mérkőzésén gólt lőtt, méghozzá az olimpiai bajnok Dániának.

Balszélsőnk a 41. percben lépett pályára, azt követően végig játszott a találkozón. Öt perc elteltével megszerezte első gólját is, egy szélre letett labdát értékesített, így lett 28-22 az állás. A mérkőzés vége felé még egy kínai figurával próbálkozott a csapat, akkor sajnos nem sikerült kapura lőnie, korábban fogott talajt, minthogy el tudta volna engedni a labdát.

A gól:

EB-selejtező:

Dánia – Magyarország 35-27 (18-17)

Aarhus, 4500 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
Dánia: N. Landin – SVAN 7, Vest Kirkelokke 4, Toft Hansen 2, Møllgaard 1, M. HANSEN 8 (1), M. LANDIN 5. Csere: MÖLLER (kapus), Olsen 1, MENSAH LARSEN 5, Zachariassen 2
Magyarország: Borbély – IVÁNCSIK T. 5 (3), Balogh Zs. 4 (2), Lékai 4, Bánhidi 2, BODÓ 5, Juhász Á. 2. Csere: Székely (kapus), Ligetvári 1, Vilovszki 1, Győri M. 2, Schuch, Szepesi 1, Szöllősi Sz. Szövetségi kapitány: Xavier Sabate
Hetesek: 1/1, ill. 5/5
Kiállítás: 8, ill. 10 perc
Az eredmény alakulása. 10. p.: 4–5. 13. p.: 5–8. 17. p.: 7–11. 21. p.: 10–12. 27. p.: 16–16. 33. p.: 21–17. 42. p.: 26–19. 54. p.: 32–24