Nem sikerült pontot menteni a Kecskemét elleni bajnoki mérkőzésen. Felnőtt csapatunknak a mai nap mutatott teljesítménye nem volt elég a győzelemhez. A találkozót a mérkőzés kezdetétől a Kecskemét irányította. Védekezésben és támadásban is nekik jött ki jobban a lépés. A második félidőre 11-18-as kecskeméti vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidő első részében tovább növelték előnyüket, ám a második részben elkezdtük a felzárkózást. Szöllősi Olivér utolsó percben lőtt góljával állt be a 27-31-es végeredmény. A mérkőzésről kérdeztük felnőtt csapatunk vezetőedzőjét, Drizner Pétert.

” Sajnos nem sikerült megszorongatni a bajnokesélyes Kecskemétet. Sokkal jobb játékot és szorosabb összképet szerettünk volna elérni, de rettenetesen sok technikai és taktikai hibát követtünk el az első 10-15 percben, amit egy ilyen komoly játékerőt képviselő és motivált ellenfél ellen nem engedhetünk meg magunknak. Csalódott vagyok amiatt, hogy sorozatban másodjára lehetett azt érezni, hogy az ellenfél jobban akar. A kipattanó labdák zöme hozzájuk került, illetve több szituációra gyorsabban reagáltak, mint mi. Ez eddig nem volt jellemző ránk. Az utóbbi 3 mérkőzés óta van ez. Én bízom benne, hogy tudjuk ezt orvosolni a következő héten és sokkal harcosabban, nagyobb küzdőszellemmel fogunk pályára lépni a Békés ellen. Jövőhéten szombaton az a 2 pont nagyon kell nekünk. Mindenáron itthon kell tartanunk és remélem, hogy azok a játékelemek, amiket a második félidő második felében vagy az utolsó 20 percben próbáltunk ki és nem is néztek ki rosszul, azokat tudjuk majd hasznosítani a hátralévő fordulókban. Egyénileg volt azért pár jó teljesítményünk. Csörgő továbbra is jó formában játszik. Zelei Boti biztatóan játszott a végén, illetve úgy gondolom, hogy a beállósaink is jól dolgoztak. Jancsó Nándi is egyértelműen felfelé ívelő formában van. Gólszámban már megközelítette, illetve elérte azt a szintet, amin a koronavírus betegsége előtt játszott. Nyilván még minőségben és néhány apróságban tud majd fejlődni és biztos vagyok benne, hogy fog is a következő mérkőzésig. Az is fontos volt, hogy Kovács Bence is tudott játszani. Valószínűleg bírt volna többet is, de a mérkőzés állása olyan volt sajnos a második félidőben, hogy értelmetlen lett volna kockáztatni vele. Nála is ezek a mostani játékpercek fontosak lesznek, mivel ezek kellenek ahhoz, hogy egyre magabiztosabb legyen, jobban érezze a játékot és Békés ellen már újra az a Kovács Bence legyen a pályán, akit hosszú évek óta ismerünk. ” – Drizner Péter, vezetőedző

NB I/B Férfi Felnőtt – Kelet

Mezőkövesdi KC – KTE-Piroska szörp 27-31 ( Félidőben: 11-18)

Mezőkövesdi KC: Pásztor Imre, Pelyhe Patrik József, Varga István (kapusok) , Jancsó Nándor 9 , Kovács Bence, Sárosi Balázs, Fekete Dániel 1 , Szöllősi Olivér 2 , Rosta Bálint 3 , Csörgő Kristóf 5 , Boda Tamás Márton, Gulácsi Bálint 1 , Szabó Dániel 3 , Zelei Botond 3 , Dócs Árpád.

Hétméteresek: 3/3

Kiállítások: 4 perc

KTE-Piroska szörp: Kiss Olivér, Podoba János, Szél Gergő (kapusok) , Simon Bence 3 , Tóth Norbert 5 , Dr. Bíró Balázs Bertalan, Horváth Andor 3 , Francia Zalán, Csordás Marcell 7 , Füstös Attila 4 , Országh Ádám 5 , Berkes Gergő, Szeverényi Bence, Mazák Lajos, Szrnka Levente 3 , Sipeki Levente 1.