22-24 arányú vereséget szenvedtünk a Cegléd ellenében a bajnoki szezon első meccsén.

Gyász szünettel indul a meccs, a nemrégiben elhuny Nyeste Alcsika előtt tisztelegtek a csapatok és a szurkolók.

Pásztor Imre kezdett a kapuban és Buday Dániel ezen döntése nagyszerűnek bizonyult: fantasztikus formában találta a szezonnyitó kapusunkat.

Sok volt azonban az elvesztett labda, kihagyott ziccer. Döcögött mindkét csapat játéka, mind a Kövesd, mind a Cegléd kereste a megfelelő felállást, a rést a másik csapat pajzsán. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, igazán egyik sem tudott ellépni a másiktól.

Félidőben Kovács Sándor, a BAZ Megyei Kézilabda Szövetség elnöke adta a 2017/2018-as szezon serdülő csapatának a II. osztály küzdelmeiben szerzett bronz, U14-es csapatának az ezüst érmeket.

A második félidőben aztán feszültté is vált a játék, sokszor kellett a bíróknak beavatkozniuk. A védekezések felkeményedtek, sok volt a szikrázó ütközés, összecsapás. A végét a rutinosabb Cegléd bírta jobban, a vége előtt 5 perccel már 3 góllal vezetett a vendégalakulat. Az előnyből aztán két gól maradt meg a végére, így az első bajnokin vereséget szenvedett csapatunk.

Jövő héten vasárnap este Csurgón lép pályára a kövesdi alakulat, az eredeti tervektől eltérően 17.45 órai kezdettel, a mérkőzést az M4 élőben közvetíti.

A mérkőzés statisztikája IDE KATTINTVA érhető el!