Országos döntőben a 6-7. osztályosok

Szerző: mkc Kategória:

A Mezőkövesdi ÁAMIPSZ 6-7. osztályosai nyerték meg a kézilabda diákolimpia megyei döntőjét.

Múlt héten szerdán Ózdon rendezték a kézilabda diákolimpia megyei döntőjét a hamradik korcsoportban. A fiúk között érdekelt volt a Mezőkövesdi ÁAMIPSZ csapata is, amely nagy bravúrral megnyerte a háromcsapatos minitornát. A kövesdiek legyőzték a Sárospatak együttesét, amely viszont az ózdiaknál bizonyult jobbnak. A kövesdiek 13-12-re maradtak alul a kohászvárosiakkal szemben, amely azt jelentette, hogy a körbeverés után, jobb gólkülönbséggel Mezőkövesd csapata végzett az első helyen. Mivel az országos finálénak június 16-18 között Miskolc ad otthont, így a rendező megye győztes csapatának nem kell elődöntőt játszania, s automatikusan a legjobb nyolc közé jutottak a kövesdiek.
– Nagy eredmény, hogy bejutottunk a legjobbak közé, erre nem volt példa azóta, amióta Juhász István elhagyta Mezőkövesdet. Igyekszünk mindent megtenni majd azért, hogy minél előkelőbb helyen végezzünk – mondta el Molnár Ferenc edző. Hozzátette: az országos nyílt serdülő bajnokságban is a döntő kapujában állnak, nagy fegyvertény volna, ha bejutnának abban a sorozatban is a legjobb hat közé.

Református, Sárospatak – Bolyky, Ózd 19-15
Bolyky, Ózd  – ÁAMIPSZ Mezőkövesd 13-12
ÁAMIPSZ Mezőkövesd  – Református, Sárospatak 24-20

1. ÁAMIPSZ Mezőkövesd (testnevelő: Hádáné Balázs Erzsébet)