Az első félidőben jól játszott az MKC, azonban a második félidő elején bent maradtak az öltözőben.

Fotó: cskk.hu

Már pénteken Nagykanizsára utazott az MKC, hogy pihentebben várják az összecsapást. Az esélyes természetesen a hazai pályán játszót Csurgó volt. A kezdés mostanában sorminta szerűen alakul: a Szeged ellen rosszul, az Eperjes ellen jól kezdett, majd Gyöngyösön ismét beragadt a rajtnál a kövesdi csapat, s most ismét meggyőzően láttak hozzá a munkához. 3-1re vezettek, s még két nagy helyzetet is kihagytak. Magára talált viszont a hazai gárda, s fordított, annak ellenére, hogy Szabó Péter jól teljesített a kapuban. Rosta István a 7-7-es állás után kialakult 10-7-es eredménynél kért időt, de fölzárkózni nem sikerült. A lefújásig négy góllal tudtak meglépni, mert bár védekezésben voltak hiányosságok, azért voltak szép dolgok, s a csurgói támadók több lerohanást is elrontottak. Kövesdi részről Fülöp volt a legjobb ebben a játékrészben.

A második félidőben elmaradt a jó kezdés, s visszaköszönt a Szeged, illetve a Dunaferr és Gyöngyös elleni első félidei rajt. Nyolc perc alatt hat gólt kapott a kövesdi alakulat, s mindössze kettőt szerzett. Feketének ezen a napon nem ment, s le is cserélte Rosta István. A kövesdi gárda mínusz kilencről még fölzárkózott hatra, de egyre hatástalanabb volt a támadójáték (ebben része volt Nikolics kapusnak is), s széteső volt a védekezés, amellett, hogy a kapusteljesítmény is eltűnt, a Tóth helyett visszaálló Szabónak volt néhány hárítása. Fekete után Bécsi is lejött, bár alatta összetört a kispad gyanánt szolgáló kerti műanyagszék. Nem ment sajnos a fiataloknak sem, közülük egyedül a Fülöpöt váltó Lezák lőtt gólt, s Molnár teljesítménye volt leginkább dicsérhető, meg persze Juhász Károly labdái találtak utat a hálóba. Kövesdi részről büntetők maradtak ki, a csurgóiak pedig örömkézilabdát mutattak be, szép gólokat lőttek, főleg a kapusok feje mellé célozva. Védekezésük viszont balszélen volt a leggyengébb, az akciógólok többségét onnan szerezték a kövesdiek, Lezák, Molnár, Bécsi és Fülöp is onnan talált be Nikolics hálójába.

CSURGÓI KK–MEZŐKÖVESDI KC 34–24 (15–11)
Csurgó, 700 néző. V: Baranyi, Szloska
CSURGÓ: NIKOLICS – MISS 6 (1), OLÁH 5, JÓZSA M. 3 (1), FREY T. 6, Cifra 5, Nagy M. 2. Cs: Hudák, Pallag (kapusok), BORSOS 1, Dömös 1, Császár 2, TRIVKOVICS 2, Szöllősi, Csonka 1. Edző: Bakó Botond
MEZŐKÖVESD: SZABÓ P. – Fülöp 3, Bécsi 5 (4), Milicsevics 1, Juhász K. 4, Fekete L. 1, Juhász Z. 1. Cs: Tóth K. (kapus), Lezák 2, Nyikes, Nyeste, ROSTA M. 1, Rácz 2 (1), MOLNÁR F. 4, Zele. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 17. p.: 9–7. 26. p.: 14–10. 37. p.: 19–12. 53. p.: 30–20
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5