Hét gólos vereséget szenvedett Csurgón a Mezőkövesdi KC, igaz, lényegében az első félidőben eldőlt a két pont sorsa.

Csurgói KK–Mezőkövesdi KC 34–27 (21–10)
Csurgó, 500 néző. Vezette: Baranyi, Szloska
CSKK: Nikolics – Miss 2, KOS 4 (1), SZÖLLŐSI 5, SIMON B. 3, PAVLOVICS 4, SZÉLES 5 (1). Csere: Pallag (kapus), Herbert, Császár, Borsos 1 (1), Oláh 5, Trivkovics 1, Vadkerti 1, Országh 1, Nagy M. 2. Edző: Bakó Botond
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Lezák 3 (1), Korsós 2, Bécsi 2, Gyuris, Fekete 7 (2), Németh 2. Csere: HOLLÓ (kapus), Nyikes 1, SZABÓ T. 3, Barta, Rosta M., Kiss G., Morva 3 (2), Molnár F. 4 (1). Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 11. p.: 8–3. 15. p.: 9–6. 28. p.: 19–9. 42. p.: 23–18. 57. p.: 33–25
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 9/6

Nyert az esélyesebb, hazai pályán játszó Csurgó az MKC ellen. Kis közjátékkal kezdődött a találkozó, mindkét gárda piros szerelésben akart játszani, végül a már kiosztott megkülönböztető mezekre nem volt szükség, a hazaiak találtak maguknak egy sötétkék szerelést. Hazai részről Katzirz és Paul, a kövesdiek közül Kupi nem tudta vállalni a játékot.
Rögtön egymásnak estek a csapatok, Kos góljára Németh válaszolt, ekkor volt utoljára egyenlő az állás. Fokozatosan húztak el a hazaiak, a nyolcadik percben 6-3-as állásnál időt kért Buday Ferenc. Ez azonban nem akadályozta meg a hazaiakat abban, hogy még kettőt hozzátegyenek fórjukhoz: főként távoli átlövésekből, illetve a falat széthúzva beállóból voltak eredményesek. Egészen a 18. percig tartotta négy-öt gólos hátrányát az MKC, majd jött részükről egy öt perces gólcsend, amikor ráadásul négy gólt kaptak is. E periódus előtt Bakó Botond kért időt, s változtatott a taktikán. Az utolsó tíz percet 8-3-ra nyerték a hazaiak, de a játék nem igazán volt jónak mondható: mindkét gárda sok labdát veszített, s sokszor hiba csúszott a befejezésekbe is. A hazai kapuban Nikolics parádézott, míg Szabó szemöldöke felrepedt Szöllősi fejelése miatt.

A második félidőre két teljesen más csapat érkezett. Bár az elején Széles berámolt két gólt, az első 11 percben az MKC nyolcat, ebből az első félidőt “átalvó” Fekete ötöt. A vendégeknél Holló húzta le a rolót, s a szokásossal ellentétben a kipattanókra is jobban figyeltek a kövesdiek. 23-18-as állásnál időt is kért Bakó Botond, lecserélte Nikolicsot, helyére Pallagot állította be, aki sokkal jobb teljesítményt nyújtott. A következő pár percben egy 5-2-es szériát produkáltak a csurgóiak, köszönhetően a cseréknek is, míg vendék részről továbbra is Fekete próbálkozott a gólszerzéssel, kétszer sikerrel, majd kihagyott egy hétméterest. Igaz, ekkor már egy sokkal keményebb csurgói fal állt föl. A végjáték kiegyenlített küzdelmet hozott, jó kapusteljesítményekkel, sok fölösleges kiállítással.