A keddi Magyar kupa mérkőzés után felnőtt csapatunk szombaton, bajnoki mérkőzést játszik a Hatvani KSZSE csapata ellen. Nem ígérkezik könnyű mérkőzésnek, hiszen számos játékosuk megfordult a Mezőkövesdi KC színeiben. A keddi Magyar Kupáról és az elkövetkezendő bajnoki mérkőzésről adott interjút felnőtt csapatunk vezetőedzője Drizner Péter, és csapatunk jobb szélsője, Jancsó Nándor.

Drizner Péter:

” Elsősorban gratulálok a csapatnak, hogy viszonylag magabiztos győzelmet arattunk ezen a kupa mérkőzésen. Egymás közt beszéltük, úgy szeretnénk továbbjutni, hogy minden olyan játékosunk, aki végigcsinálta a felnőttel felkészülést a pályára tudjon lépni. Gondolok itt Csörgőre, és Dócsra irányító pozícióban. Ezt sikerült is végrehajtanunk, úgy gondolom, hogy jól is játszottak a fiatalok, de természetesen az idősebb játékosok is. Én igazából azt szerettem volna megnézni, hogy végig bírunk-e egy mérkőzést úgy játszani, hogy serdülő korú játékosok kezében van a karmesteri pálca. Ez a vártnál jobban sikerült, viszonylag stabilan játszottak és ezáltal a támadójátékunk is stabil volt, úgyhogy ez mindenképp örömteli. Emellett fontos volt, hogy Pásztor Iminek hatvan percet tudtam adni, már régen védett egy teljes mérkőzést. A felkészülés során pont azok a mérkőzéseink maradtak el, ahol ez lett volna a terv, hogy a kapusok végig védik, ki az egyiket, ki a másikat. Ez is pozitív, hogy teljes meccs terhelést tudott kapni. Jól védett, különösen a második félidőben. Emellett örülök, hogy tudatosabban használtuk Szöllősit. Fontos lesz, hogy őt is, illetve Rostát is, hogyan tudjuk majd játékba hozni, már most hétvégén, Hatvan ellen.

Kellenek a gólok, a kijátszott hétméteresek, 2 perces kiállítások beállóból, mert bal kezes lövő nélkül nehéz lesz csak kintről megbontani a falat. Több szempontból is pikánsnak ígérkezik a mérkőzés. Eleve az első hazai az mindig kicsit feszültebb az átlagos bajnoki mérkőzésnél. Mindezek mellett rengeteg mezőkövesdi kötődésű, vagy volt mezőkövesdi játékos van az ellenfél soraiban. Elég nyilván a Buday Danira gondolni aki az elmúlt 2 évben vezetőedző volt, nekem kollégám. Nagyon érdekes lesz most, hogy ellenfélként kell szembenézni egymással, ráadásul nem is a kispadon, hanem ő, a pályán lesz. Ez mindenképp egy nagyon érdekes szituáció lesz. A régebbi csapatból, akikkel a Dani dolgozott, felnőtt korú játékos is 4-5 itt van, gyakorlatilag az összes fiatal megfordult a kezei alatt. Ez egy különös mérkőzés lesz ebből a szempontból. Mellette természetesen a teljes hatvani jobbszárnyat is említhetnénk. Répási, Kovács, Padla, mindenki volt mezőkövesdi játékos. Volt aki többször is, volt aki mezőkövesdi születésű, itt töltötte gyakorlatilag a pályafutásának jelentős részét. Nyilván számukra is extra motiváció lesz ,de ezzel nekik kell megküzdeniük. Az ellenfélről, két komoly szélsővel bírnak ebben az osztályban Herczeg és Kovács. Mindketten kiugró gólszámra képesek. Emellett a teljes lövő sora, beállósai, kapusai is több száz NB I-es mérkőzésen vannak túl. Nem lesz egyszerű, de bízom benne, hogy amit a héten megbeszéltünk, azt meg tudjuk valósítani a pályán, és játszunk egy jó mérkőzést, amit a közönségünk támogatásával meg is tudunk majd nyerni! ”

Jancsó Nándor :

“A keddi meccsen az első első félidőben domináltunk, saját akaratunkat tudtuk teljesíteni. Az első félidő, második részében pedig fordítva sült el ez a dolog. Belassultunk, felvettük az ő tempójukat. Ez nekünk nem fekszik. Ezért is lett szorosabb a félidő vége. A második félidőben a saját tempónkat diktálva, gyors gólokat szerezve el tudtunk lépni. Ez a mi játékunk, hogy a saját tempónkban kell kézilabdázni, és így leszünk eredményesek. A fiatalok is eredményesen be tudtak szállni. Reméljük, hogy minél hamarabb megszerzik azt a rutint, ami egy felnőtt bajnoksághoz kell. Sokaknak első felnőtt idénye. Büszke vagyok a csapatra, hogy megnyertük a meccset, igaz, nem volt egyszerű belülről. Voltak hullámvölgyek, de együtt szerencsére ki tudtunk belőle jönni!

Szombaton hazai pályán Hatvan csapatát fogadjuk, akik bajnok esélyesként indulnak neki a bajnokságnak. Nekünk mások a céljaink. Sokkal több, jóval rutinosabb játékossal rendelkeznek. Talán a kispadjuk is hosszabb. Idősebbek, rutinosabbak, sokan az NB I-ből igazoltak oda. Döntő helyzetben ez fontos lehet. Mi egy fiatalabb csapat vagyunk, bízom benne, mi tudjuk diktálni a tempót. Reméljük ez a javunkra fog válni. Nagy előny lenne, ha sokan kilátogatnának a mérkőzésre. Ez a csapatnak is plusz motiváció, így talán egyel többen lehetünk a pályán. Ez a csapatnak mindenféleképp jót tenne. Próbálunk mindent megtenni a mérkőzésen, hogy itthon tartsuk a 2 pontot. Nagyon fontos lenne a bajnokság korai szakászban, hogy sikerélménnyel, és győzelemmel indítsuk el. ”