Az utolsó másodpercekben vesztettünk pontot az Orosháza ellen, hajszálon múlt a győzelem.

Mezőkövesdi KC – Orosházi FKSE Linamar 28-28 (14-14)
Mezőkövesd, 100 néző, vezette: Sándor, Szabó
MKC: Kovács J. – Vaskó 3, Grigorjev 6, Szelvaszjuk 4, Grünfelder 1, Lókodi 1, Szepesi 6 (5). Csere: Holló B. (k), Gulás 4, Kiss R. 1 (1), Radnics, Vukics 2. Vezetőedző: Janó Pál
Orosháza: Herjeczki – Komporály 2, Ferenczi 3, Morva 2, Markovszki 1, Milas 10 (3), Németh L. 2. Csere: Szabó L. (k), Pásztor 2, Radojevics, Srsen, Knezevics 4 (3), Németh G., Antal 1, Tárkányi 1. Vezetőedző: Buday Dániel
Hetesek: 8/6, ill. 6/6
Kiállítás: 6, ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 1-3, 4-6, 7-7, 8-11, 12-12, 20-15, 22-21, 23-23, 26-23, 28-26

Az orosháziak kezdték a mérkőzést és a gólgyártást is, az első negyedórában pedig birtokolták is az előnyt, végig két találattal vezettek. A játékrész derekán előbb utolértük őket, majd ismét elengedtük őket, Gulás bátran ment a falba és gólt lőtt, vagy hetest harcolt ki, utóbbiakat Szepesi értékesítette. VOltak azonban technikai hibák támadásban, ezeket góllal torolták meg a vendégek. Az utolsó percek kiegyenlítetten teltek, mindkét oldalon volt ziccerhiba. Meg remek helyzetfelismerés, például Grünfelder középkezdésből szerzett találata üres kapura.

A szünet után villámrajtot vettünk, Kokó védései után kontráztunk, eredményesen, s meg is léptünk öt góllal. Jött azonban egy rövidzárlat, s feljöttek az orosháziak, 22-21-nél időt kért Janó Pál. Kimaradt hetes után sikerült egy szerencsés gólt szereztünk (a remekül védő Szabóról pattant a gólvonalon túlról a labda), de Milas hamarosan egy duplával egyenlített. Az utolsó tíz percben végig vezettünk, frissítettünk a kapuban, s két perc alatt három gólt is szereztünk. A meccs azonban még nem volt meg, ziccereket hagytunk ki, labdát adtunk el és az orosháziak zárkóztak, de két perccel a vége előtt ismét két találat volt az előnyünk. Lassan játszottunk és hibáztunk, Antal pedig egyenlített. Az utolsó 15 másodpercben Vukics vállalt lövést, de a blokkról az oldalvonalon túlra pattant a labda, bedobás után Vaskó ment be a szélen, de a labda a dudaszó után landolt a hálóban, s érvénytelen volt a gól. Tíz ponttal állunk a Ligakupában hét mérkőzés után és egy mérkőzés van hátra, Vácott.