A Dobó-kupa és Marton János Emléktorna első napján három pontot gyűjtött a Mezőkövesdi KC.

Az NB I/B Nyugati-csoportjának elején található Vác ellen jól kezdtek a mieink, elhúztak három-négy góllal, majd az ellenfél fölzárkózott egyre, de egyenlíteni nem tudott, csak a második félidő elején. A mieink összekapták magukat, az idősebb generáció tagjai jelentősebb előnyt harcoltak ki, amely kitartott a végéig. Mindkét kapusunk jól teljesített.

Mezőkövesdi KC – Vác 31-27 (14-13)

MKC: Szabó, Tóth (kapusok), Papics 5, Nyikes 1, Bécsi 5, Nyeste 2, Papp, Milicsevics 3, Rosta M., Rácz 5, Molnár 1, Fekete 5, Juhász 4, Barta. Vezetőedző: Rosta István
Vác: Sztrancsik, Vitáris (kapusok), Szikra 2, Karsai 1, Pozsgai 1, Simányi 5, Horváth, Tyiskov 1, Duzsi 1, Deli 2, Márkus 5, Nikolicza 6, Gábori 2, Kottán, Tóth. Vezetőedző: Nemes Tibor
Hetesek: 2/2 ill. 4/4
Kiállítás: 6 ill. 0 perc
Az eredmény alakulása. 6-2, 10-9, 14-12, 16-16, 21-17, 28-22

A második mérkőzésen jól kezdtek a kövesdiek a szlovák első ligában játszó kassaiak ellen, a mieink főként betörésekből, indításokból és hetesekből voltak eredményesek. A második félidőben lehetőséget kaptak a cserék, Nyeste lőtt is két nagy kapufát, illetve két nagy kapufás gólt, de a többiek nem tudtak hozzátenni a játékhoz. Egy emberhátrányból nagyon rosszul jöttünk ki, s a kassaiak átvették a vezetést. Az utolsó két percben három gólos hátrányt kellett ledolgozniuk a mieinknek, s ezt sikerült is Szabó védéseinek, s a játékvezetői jóindulatnak is köszönhetően. Időntúli hetesből Bécsi egalizált. A második félidőben támadásban ismét sok technikai hibát vétettünk, sorra adtuk a rossz bejátszásokat és adtuk el a labdákat.

Mezőkövesdi KC – MHK Kassa 21-21 (12-9)

MKC: Szabó, Tóth (kapusok), Papics, Nyikes 1, Bécsi 6, Nyeste 2, Papp 1, Milicsevics, Rosta M., Rácz 2, Molnár 1, Fekete 1, Juhász 6, Zele. Vezetőedző: Rosta István
Kassa: Bohács, Shejbal (kapusok), Farkasovszki 2, Petraskó 1, Bokol, Guzy 1, Hruscsák 2, Pecha 1, Urban 4, Hricison 7, Jurko 1, Hrinák, Priztas, Coch 2, Maguska. Vezetőedző: Marián Auer.

Hetesek 4/4 ill. 1/1
Kiállítás: 8 ill. 4 perc

Rosta István: A Vác elleni mérkőzés úgy alakult, ahogy terveztük, 4-5 góllal vezettünk, majd följött az ellenfél, belecseréltem. A második félidőben is a B-csapat kezdett, ki is egyenlítettek a váciak, a kezdőcsapatunk azonban magabiztos előnyt harcolt ki ezt követően. A Kassa elleni mérkőzés is hasonló volt, amíg a stabil játékosok szerepeltek, de nem bírják végig. A cserék +3-ról -3-ra adták a mecset 15 perc alatt. A végén kellett a szerencse is, de ott volt Szabó Péter három fontos védése. A szerencséért meg kell dolgozni.