A szezon legnagyobb különbségű kövesdi győzelme után átvette az első helyet a bajnokságban az MKC.

Mezőkövesdi KC – Hajdúböszörményi TE 41-28 (18-15)
Mezőkövesd, 600 néző, vezette: Szécsi, Szőke
MKC: Tóth K.  – Benis 3, Kovácech 4, Kleis 11 (1), Trivkovics 5, Fekete 9, Molnár 4. Csere: Gyuris, Nyikes, Varga A. 5. Vezetőedző: Avar György
HTE: Mándi N. – Csébi 2, Torzsa 6, Mándi K. 1, Szabó R. 10 (2), Darvay 5, Feind 2. Csere: Tóth P. (kapus), Hadházi, Uzonyi, Szabó Zs., Molnár. Vezetőedző: Szabó Csaba
Hetesek: 2/1 ill. 3/3
Kiállítás:  4 ill. 4 perc
Az eredmény alakulása: 5-5, 8-7, 14-8, 16-13, 21-15, 24-21, 33-22, 36-27

A sereghajtó Hajdúböszörmény csapatát fogadta szombaton este az MKC. A pont nélkül álló vendégek aktívan kezdtek, bár az első támadást ők vezették, s nem lőttek gólt, a vezetést megszerző MKC-tól egy pillanatra sem akartak lemaradni. Kleis, Kovácech és Fekete László átlövései rendre utat találtak Mándi hálójába, de Tóth Koppánynak sem volt könnyű dolga. Hiába védett jópár lövést, ezt nem tudta kiaknázni a támadó sor. Látványos volt az is, hogy a védők többször elfeledkeztek Szabó Rolandról, a beállós pedig köszönte szépen és értékesítette ziccereit. A tizedik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy hat-egyes kövesdi sorozat után úgy tűnt, sikerül megtörni a vendégeket. Szabó Csaba azonban időt kért, s a különbség nem nőtt tovább. Talán megnyugtatólag hatott a kövesdi játékosokra az előny, mert 16-10 után egyre több hiba csúszott a játékba, s Torzsa betöréseinek köszönhetően megfelezte hátrányát a Böszörmény. Az utolsó előtti percben Kleis rontott büntetőt, míg a vendégek értékesítették sajátjukat, amelyet időn túl végezhettek el.
A második félidő elején úgy tűnt, felpörög az MKC, hiszen zsinórban három gólt szereztek, de csak nem akart leszakadni a hajdúsági együttes, ezek Darvay percei voltak, aki három gólja után külön őrzőt is kapott Varga Attila személyében. Aztán egy perc alatt két kövesdi és egy böszörményi gól esett, majd folytatta a rohanást a Kövesd. Feljavult a védekezés, Tóth Koppány jól érezte a lövéseket, támadásban pedig új variációkat próbált ki Avar György. Négy perc alatt hetet lőtt az MKC, ebből Kleis és Varga is 3-3-at vállalt, de Trivkovics is beköszönt. Ezzel sikerült megtörni az ellenfelet, akik még ideig-óráig meg tudták állítani a további rohamokat (kellett ehhez az is, hogy néhány szépségdíjas megmozdulás például Benis kínaija, vagy Kleis éppen csak összeszedett labdája és hát mögötti lövése végül nem lett gól, s persze lehetett dicsérni Tóth Péter kapust, aki szép védéseket mutatott be), de végül 13-mal győzött az MKC. És ezzel átvette a vezetést a bajnokságban, a Balmazújváros ugyanis meglepetésre egy góllal kikapott Ózdon.