Esélyeshez méltóan nyert a Csurgó Mezőkövesden, az első gól döntötte el a mérkőzést.

Mezőkövesdi KC – Csurgói KK 20-28 (5-10)
Mezőkövesd, 700 néző, vezette: Szegedi, Unyatinszki
MKC: Holló, Sipos (kapusok), Nyikes 2, Bécsi 2, Szabó, Németh 1, Korsós 3, Rosta M. 2, Lezák, Gyuris 3, Kiss, Morva 3 (1), Molnár 2, Fekete, Kupi 2. Vezetőedző: Rosta István
CSKK: Paul, Nikolics (kapusok), Herbert 3, Széles, Pavlovics 1, Cifra 5, Borsos 2 (2), Oláh 2 (1), Miss 2, Trivkovics, Országh, Katzirz 8, Kos 2, Nagy M., Döme. Vezetőedző: Bakó Botond
Hetesek: 2/1 ill. 3/3
Kiállítás: 6 ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 11. p 0-0, 17. p. 0-6, 25. p. 3-7, 35. p. 6-14, 41. p. 10-16, 48. p. 14-20, 53. p. 18-23.

Mindkét oldalon kihagyott helyzetekkel, jó védekezéssel kezdődött a találkozó. Nem csupán a kapusok védtek azonban jól, a játékosok faragták a kapufákat is, s jócskán lövöldöztek mellé és fölé is. A csapatok keményen védekeztek az MKC Korsós révén követő emberfogást alkalmazott először Kosra, majd Katzirza, végül Cifrára, míg bakó Botond a kemény hatosfalban bízott, az abból kilépő Kos meg is úszott egy piros lapot, amikor Morva arcára mért ütést. A tizenkettedik percig gól nélküli döntetlen volt az állás, számítani lehetett arra, hogy aki az első gólt szerzi, óriási lélektani előnyre tesz szert. Végül csurgói oldalról Katzirz volt az, aki bevitte az első találatot, majd Kupi eladott labdája után Miss indult, s növelte kettő gólra a vendégek előnyét. Rosta István ki is kérte idejét. Az egy perc nyugalom nem használt, továbbra is görcsösen támadott a hazai gárda, aminek eredménye az lett, hogy pár perc leforgása alatt további négy gólt szerzett a Csurgó, Herbert például először beállóból, majd indításból volt eredményes. Az első kövesdi találatot a 19. percben Morva szerezte hétméteresből, majd folytatódott a gólcsönd, pedig Fekete révén heteshez is jutott az MKC. A hajrában fölpörögtek az események, az utolsó hat percben a kövesdiek és a csurgóiak is négy-négy gólt szereztek.
A második játékrészt hiába kezdte kettős emberelőnyben a Kövesd, akárcsak Kecskeméten, beragadtak a rajtnál, s az első öt percet 4-1-re nyerték a somogyiak. Katzirz tarthatatlannak bizonyult, jól lőtte át a falat, s Holló is tehetetlen volt az átlövések ellen. A kapuban Pault Nikolics váltotta. Lassacskán magára talált az MKC is, bár a klasszikus átlövések továbbra is ritkán vezettek eredményre, s szélekre sem ment a labda, most Korsós és Nyikes góljaival tartották a lépést ellenfelükkel. Egészen a 17. percig nyolc találatnyi volt a különbség a két fél között, majd hosszú hajrába kezdett a Kövesd, négy perc alatt sikerült ötre csökkenteni a hátrányt. Az 53. percben frissített a kapuban az MKC, bemutatkozhatott az NB I-ben Sipos Péter is, s három percet kapott. A négy közé igyekvő vendégek mezőnyben frissítettek, s pont ebben az időszakban a cserék megrázták magukat, a hazaiakat megfogta egy kétperces kiállítás is, s Nagy, Pavlovics és Borsos góljaival eldöntötték a mérkőzést. A végén kövesdi részről Rosta Miklós fordult be kétszer jól, s dobott gólt