A bajnoki rájátszás második fordulójában gólzáporos meccsen kapott ki az MKC második csapata a szinte már bajnok Kazincbarcikától.

Galériához kattints a képre!

Mezőkövesdi KC II – Kazincbarcikai KSE 33-37 (16-21)
Mezőkövesd, 50 néző, vezette: Láda, Tóth
MKC II: Lukács, Pogány (kapusok), Bán A. 4, Németh 1, Király 2, Bukta G. 11, Tóth G. 5, Guba II. T. 8 (3), Tóth B. 1, Tordai Z. 1.
KKSE: Lezák, Kornis (kapusok), Jaskó 2, Szilágyi Á. 4, Kovács G. 3, Péntek 2, Novák 4 (1), Kertész, Kovács R. 2, Nánási 1, Szilágyi Sz. 5, Dobó 1, Jancsurák 1, Steinbinder 7, Mészáros 1, Hajdu 4. Edző: Balázs Gábor
Hetesek: 4/3 ill. 3/1
Kiállítás: 4-4 perc

Nincs szerencséje tavasszal a Kazincbarcika elleni találkozókkal az MKC második csapatának, hiszen vasárnap is csupán három cseréjük volt, igaz, a kulcsjátékosok zöme most pályára lépett. A bajnoki címtől két győzelemre lévő vendégektől nem ijedtek meg a kövesdiek, hiszen egészen a tizedik percig vezettek, ekkor 8-7 volt az állás. A gólzápor azonban nem a Bundesliga-tempónak volt köszönhető, sokkal inkább annak, hogy a csapatok megfeledkeztek a védekezésről. A barcikaiak beállóból és a szélekről, míg a kövesdiek bárhonnan átlövésből voltak eredményesek. Az említett tizedik percben jött a szokásos hullámvölgy, s a vendégek megléptek három góllal, a hátrányt azonban sikerült Bukta Gábornak és Guba II. Tamásnak minimálisra csökkentenie, s egészen a 17. percig tartották is. Ekkor azonban ismét következett három vendég gól, amelyet már nem tudott csökkenteni a Kövesd, hiába kértek időt. a félidőig 5 gólra növelte előnyét a Kazincbarcika, az állás pedig végeredménynek is beillett volna.

A második félidőben Steinbinder és Kovács Gergő vezérletével lépésről lépésre növelte előnyét a vendég gárda, míg a hazaiak Bukta és Bán András találataival igyekeztek tartani a lépést. A huszadik percben már kilenccel vezettek Mészárosék, ennek megfelelően cseréltek is, de a kövesdiek is igyekeztek variálni. Lukács fogott néhány lövést, s Tóth Gergő is hatékonyabban védekezett a beállóssal szemben (illetve jól is támadott, kétszer is bevette Lezák kapuját). Az MKC II is produkált egy 4-0-s sorozatot, s négyre csökkentette hátrányát a végjátékra. Ezt azonban az utolsó perc közepére csak eggyel sikerült tovább faragni, majd Szilágyi Szabolcs góljával állt be a 33-37-es végeredmény. Tavasszal először fordult elő, hogy valamelyik kövesdi többet dobott Guba Tamásnál, Bukta Gábor 11 gólt szerzett, s a nézők szerint “élete meccsét” játszotta.