Szerző: mkc Kategória:

Saját magának tette nehézzé a bennmaradás kivívását az MKC, a kövesdieknek kellett volna úgy küzdeni, ahogyan azt a már kiesett Dunaferr tette.

Mezőkövesdi KC – Dunaferr Alexandra 25-26 (13-16)
Mezőkövesd, 550 néző, vezette: Medve, Nagy
MKC: Szabó, Tóth, Holló (kapusok), Papics, Nyikes 5, Bécsi 2, Nyeste 1, Papp 1, Milicsevics 2, Rosta 1, Horváth 2, Rácz, Molnár 1, Fekete 4, Juhász 5, Barta 1. Vezetőedző: Rosta István
Dunaferr: Repóth (kapus), Fodor, Szepesi 6 (2), Bali, Benmiloud 3, Hajdu 2, Kurbely 4, Bodó 4, Szabó, Szakcsi, Hajdu T. 2, Nagy 2, Csóka, Pulay 1 (1), Vékony. Vezetőedző: György László
Kiállítás: 8 ill. 10 perc
Hetesek: 2/0 ill. 4/3
Az eredmény alakulása: 6. perc 1-4, 12. perc 7-6, 20. perc 8-10, 27. perc 11-14, 34. perc 13-18, 40. perc 17-20, 46. perc 17-23, 53. perc 21-23, 56. perc 22-25

Nem látszott, hogy melyik csapat esett már ki, s melyik küzd még a bennmaradásért. Az első percekben kimaradtak a helyzetek, az első találatot pedig Juhász révén az MKC szerezte. Jött azonban a hidegzuhany, a rosszul kivitelezett támadásokból labdát csenő ellenfél két perc alatt négyet szórt, Rosta István ki is kérte idejét. Milicsevics és Fekete találataival föl is zárkózott egyre a Kövesd, majd a 11. percben a vezetést is átvette (6-5), de ezt az egygólos fórt nem sokáig tudta tartani, két perc múlva 8-8 volt az állás. Bár a védekezés sokat javult, támadásban megállt a tudomány, nyolc percig nem tudott gólt lőni az MKC. Időközben Rácz Róbert megsérült, s már nem is tudott irányítani, helyette a fiatal Barta kapott lehetőséget. Az öregek sem voltak pályán a hátra lévő időben helyettük Nyeste és Horváth játszott, akik szerencsés gólokkal tartották a különbséget. 10-11-nél a dunaújvárosiak egy háromgólos sorozattal megléptek. Egy időn túli hetessel az MKC fölzárkózhatott volna a végén két találatnyira, ezt azonban Nyeste, akárcsak korábban Fekete, a kapusba dobta.
A szünetben nem sikerült rendet tenni a fejekben, 1-3-mal kezdett az MKC, támadásban rettenetes labdaeladások voltak, s így hozták nehéz helyzetbe Tóth Koppányt. A Dunaferr a játékrész derekán már hat góllal vezetett. A gödörből Nyikes Csaba rángatta ki az MKC szekerét, három perc alatt hármat ragasztott Repóth kapujába, ezt még Juhász is megfejelte egy szélső góllal, s visszajöttek az esélyek a 23. percben: 21-23-at mutatott az eredményjelző. György László bízott fiaiban, s ők két hetesből gólt is lőttek, mindkétszer Szepesi volt az ítélet-végrehajtó. Tóth Koppányt a hajrában kiállították, helyére Holló Balázs állt be, akinek volt két szép védése, s ezzel meccsben tartotta a csapatot. Nyikes, Milicsevics és Juhász révén följött 25-26-ra az MKC, s még az egyenlítés is összejöhetett volna, ám Bécsi szabaddobás utáni lövése elkerülte a kaput. Az MKC nehéz helyzetbe került, s a Pécs ellen mindenképpen pontot kell szereznie, ha a baranyaiak legyőzik az Orosházát, akkor elég egy is.