Szerző: mkc Kategória:

A keményen védekező Orosháza hibáit nem tudta kihasználni az MKC, ennyi hetest nem szabad elrontani.

OROSHÁZI FKSE–MEZŐKÖVESD 26–23 (15–13)

Orosháza, 400 néző. V: Bonifert, Oláh
OROSHÁZA: Knezevics — Balda 4 (1), Mazics 4, SUTKA 2, LOPEZ 4, Raffai, Kardos 1. Cs: HERJECZKI (kapus), Ambrus 2, KOVÁCS A. 5, Berta, Matus, Dukic 3, Kósa, Lókodi 1 (1), Országh. Edző: Füzesi Ferenc
MERŐKÖVESD: TÓTH K. — Papics 4, Bécsi 3, Rácz 1, MILICSEVICS 4, Fekete 2 (2), JUHÁSZ Z. 5. Cs: Szabó P., Holló (kapusok), NYIKES 4, ROSTA M., Papp, Horváth Sz., Lezák, Barta. Edző: Rosta István
Kiállítások: 18, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/2.

Tízpercnyi játékot követően 3-3 állt az eredményjelzőn (0-2-ről fordítottak a hazaiak, a kövesdiek két ziccerrontással indítottak), majd lőtt még egy gólt az MKC, s a buta szabálytalanságokat elkövető orosháziak gyorsan hármas emberhátrányban találták magukat. Ebből nem tudott előnyt kovácsolni az MKC, két hetest és egy ziccert is elhibáztak, míg a hazaiak lélektani előnyhöz jutottak, s hátrányban is kétszer betaláltak, majd 7-5-re elléptek. Innentől nem talált vissza a helyes útra az MKC, rendkívül rossz bejátszások, s azokból kapott indításgólok, zéró átlövő teljesítmény jellemezte a kövesdieket. Utóbbiak becsületét Nyikes mentette meg, aki azért vállalkozott. Egy kis javulás mutatkozott a kövesdi játékban, ez főként a védekezésnek és a kapusoknak volt köszönhető, s a 24. percre föl is zárkóztak 11-10-re, majd három perccel később már döntetlen volt az állás. A vezetést azonban nem sikerült átvenni.
Fordulás után öt percig nem esett gól, pedig Papics révén hetest is lőhettünk, lövése azonban kapufára ment, ezzel háromból semmi volt a hetes mutatónk. A hazaiak 3-gólra növelték előnyüket, s a különbség kettő alá nem csökkent, a döntő pillanatokban mindig kimaradtak a helyzetek. A végén egy teljesen széteső csapat benyomását keltette az MKC, Tóth védései tartották a lelket a játékosokban és a szurkolókban, pedig  29. percben 26-21 volt az állás. Nyikes és Bécsi azonban lőttek két gólt, így ugyanaz a végeredmény született, mint az itthoni mérkőzésen.