KTE-automatika.hu – Mezőkövesdi KC

Felfokozott várakozás előzte meg a találkozót, ugyanis hosszas számolgatás után arra jutott mindenki, hogy az utolsó két fordulóban 3 pontot kell szereznünk ahhoz, hogy bajnoki címet ünnepelhessünk. Ennek megfelelően utazott a csapat péntek délután Kecskemétre, ahol most nem a Messzi István Sportcsarnokban, hanem a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola csarnokában mérték össze erejüket a csapatok.

Izzasztó forróság fogadta csapatunkat a gyakorlatilag szellőzés nélküli csarnokban.

Óriási taktikai csata folyt a pályán, felváltva estek a gólok, majd a félidőre a Kecskemét kiépített egy 4 gólos előnyt. Sőt, a második félidő elején 1.5 percig kettős emberhátrányban is voltunk. 16-10 állt a kijelzőn a KTE javára, amikor varázsütésre megváltozott a játék képe. Kellett ehhez egy Vojinovic – Pásztor parádé. Előbbi egymás után lőtt 5 góljával vette ki a részét az eredmény megfordításában, utóbbi ziccereket és átlövéseket védett egymás után. Átvettük a vezetést, innentől kezdve már csak azzal kellett foglalkoznunk, hogy megőrizzük az előnyt vagy legalábbis ne adjuk el. A végén még maradt 1 gólunk, amikor az utolsó előtti másodpercben büntetőhöz jutott a kecskeméti alakulat, amelyet Mazák értékesített.

A vége döntetlen, amellyel nagyot léptünk a bajnoki cím felé!